Sekmadienis, 11 Gruodis 2011 16:26

Petro Būtėno premija – Vytautui Baliūnui

Rita MIKNEVIČIENĖ, mokytoja

Gruodžio 10 d. Dailės galerijoje iškilmingai buvo įteikta žinomo kalbininko, žodynininko, tautosakininko, buvusio mūsų gimnazijos direktoriaus Petro Būtėno premija. Šią premiją gali gauti aukštųjų mokyklų ir mokslo institutų profesoriai, mokslininkai, dėstytojai ir studentai, moksleiviai ir mokytojai už vertingus kalbos, tautosakos, kraštotyros darbus.

Džiaugiamės, kad šiemet Petro Būtėno premijos laureatas – šviesuolis, kraštotyrininkas, gimnazijos muziejaus vadovas Vytautas Baliūnas. Prieš 40 metų įkurtame muziejuje yra sukaupta per 12 tūkstančių eksponatų (dokumentų, fotonuotraukų, atsiminimų, buvusių ir esamų mokytojų bei mokinių knygų). Muziejuje esanti medžiaga atspindi ne tik mokyklos, bet ir regiono švietimo istoriją.

Sveikiname gerbiamą Vytautą Baliūną. Linkime sveikatos, stiprybės, kantrybės, renkant, saugant krašto istoriją liudijančią medžiagą. Jūsų darbo prasmė – neišmatuojama.