Ketvirtadienis, 17 Lapkritis 2011 20:33

Gimnazijos mokinių parlamento rinkimuose – rekordai

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, gimnazijos mokinių parlamento prezidentė

Gimnazijos mokinių parlamento (GMP) rinkimai – neabejotinai vienintelis renginys gimnazijoje (išskyrus pamokas), kuriame dalyvauja beveik visa bendruomenė. Lapkričio 17-oji, ketvirtadienis, tikriausiai buvo viena iš labiausiai intriguojančių dienų šiais mokslo metais, nes iki pat paskutinės balsų skaičiavimo minutės nebuvo aišku, kas tie šeši laimingieji, papildę GMP gretas.

Rinkimai šiemet ypatingi ne vien dėl to, kad balsavo neįprastai daug moksleivių, bet ir dėl neregėto būrio pretendentų į parlamentaro kėdę. Konkurenciją pajausti buvo galima iš karto – 14 mokinių, iš jų 4 trečiokai, 2 antrokai ir 8 pirmokai, varžėsi, kam atiteks vieta naujųjų parlamentarų sąraše. Savo kandidatūras iškėlė šie gimnazistai: Karolis Daugerdas (1e), Luka Smalinskaitė (1e), Dovilė Girniūtė (1g), Milda Grigonytė (1g), Viktorija Torovec (1g), Martyna Dulevičiūtė (1f), Patricija Šapokaitė (1a), Jonas Ūsas (1d), Rokas Grinius (2a), Viktorija Ramanauskaitė (2e), Odeta Kaunėnaitė (3f), Mykolas Jasponis (3f), Artūras Krašenko (3d) ir Agnė Preidytė (3a).

Pretendentai buvo kaip niekada aktyvūs ir iniciatyvūs – vos tik prasidėjus mokslo metams parlamentarai jau atsakinėjo į jų klausimus, kada vyks rinkimai ir kaip juose dalyvauti. Šios  savaitės pradžioje gimnazijos fojė kabėję agitaciniai gimnazistų plakatai traukė akį ir žadėjo aršią kovą. O ji tikrai buvo įdomiausia per pastaruosius trejus metus!

Vėl buvo iškelta Chuck‘o Noriss‘o kandidatūra: kurį laiką skelbimų lentoje kabėjo ir jo portretas, tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių šis visagalis gavo žymiai mažiau balsų nei praėjusiais metais. Matyt, ir jūs, mieli gimnazistai, ieškote alternatyvos Chuck‘ui bei jo suktukui, siūlydami parlamentaru tapti Pupų Dėdei arba apskritai pasisakydami už anarchiją. Nors dalis biuletenių buvo sugadinti, rinkimuose dalyvavo beveik 80 procentų gimnazistų.

Jau niekam nebe paslaptis, kas papuolė į laimingąjį naujųjų parlamentarų šešetą, bet dar kartą pasidžiaukime ir pasveikinkime tuos, kurie braukdami devynis prakaitus kibs į darbus gimnazijos ir jos bendruomenės labui. Tai Karolis Daugerdas, Artūras Krašenko, Rokas Grinius, Luka Smalinskaitė, Jonas Ūsas ir  Dovilė Girniūtė.