Ketvirtadienis, 17 Lapkritis 2011 07:31

Kelkime tolerancijos bures!

Dominyka ŠLIAŽAITĖ, Ib klasė

Lapkričio 16-ąją mūsų gimnazija drauge su viso pasaulio tolerantiškais žmonėmis minėjo Tolerancijos dieną. Šiemet Lietuvoje šios dienos tema – laivas. Jis ramiai skrodžia jūras, galima jį pasukti kuria tik nori kryptimi, siekiant išvengiant smūgio. Tačiau jis plaukia ten, kur pučia vėjai. Panašiai elgiasi ir žmogus – veikiamas aplinkinių nuomonės elgiasi nenuspėjamai.

Minint Tolerancijos dieną Juozo Balčikonio gimnazijoje, buvo stengiamasi mokiniams priminti, jog mūsų aplinkoje gyvena skirtingi žmonės, todėl turime gerbti jų interesus ir pažiūras, nepiršti savos nuomonės, neteisti dėl religijos, seksualinės orientacijos, amžiaus, lyties, fizinės negalios.

Organizuoti renginį buvo patikėta Ib klasei, mums padėjo pilietinio ugdymo mokytoja Auksė Sereikienė. Sudarėme grupių sąrašus, nupiešėme plakatą. Iš viso tolerancijos dienos renginyje dalyvavo 17 klasių, visi gimnazistai buvo sukirstyti į 11 grupių, kurioms vadovavo įvairių dalykų mokytojai. Visoms grupėms buvo duotas bendras uždavinys – pastatyti tolerancijos laivą.

Trečiadienį per pirmą pamoką mokiniai rinkosi į paskirtas klases ir ten su mokytojais bandė išsiaiškinti, kas yra tolerancija. Vieni mokytojai pasakojo apie savo gyvenimo patirtį, kiti diskutavo su mokiniais ir klausė jų nuomonės, dar kiti skatino glaudesnį mokinių tarpusavio bendravimą.

Susipažinę gimnazistai kibo į darbus. Buvo labai įdomu stebėti, kaip mokiniai iš skirtingų klasių kartu generuoja mintis. Vienoms grupėms tai pavyko iš karto, o kitoms teko ir padiskutuoti. Tačiau visi buvo tolerantiški ir į kiekvieno nuomonę buvo atsižvelgta. Laivo statyba buvo įdomi atrakcija, netrūko ir juoko, ir smagių netikėtumų. Pagrindinė visų laivų statybinė medžiaga buvo patys mokiniai, dar prireikė virvių, popieriaus, kitų medžiagų.

Pastatę laivus, mokiniai pajudėjo link vidinio gimnazijos kiemelio, kur rinkosi kitos grupės. Čia netrūko geros nuotaikos, ją taip pat skatino saulėtas rytas ir draugiška atmosfera.

Mokytoja Auksė Sereikienė, priėjusi prie kiekvienos grupės laivo, uždavinėjo klausimus apie tolerancijos dieną, kaip jie ją supranta, taip pat prašė laivų prisistatyti.

Kai darbas buvo baigtas, mokytoja Auksė pagyrė visas grupes, jų laivus ir skatino nepamiršti elgtis tolerantiškai ne tik tą trečiadienį, bet ir kiekvieną dieną. Juk mieliau gyventi ir mokytis draugiškoje aplinkoje, kurioje gerbiama tavo nuomonė, įsitikinimai.

Ši diena puikiai parodė, jog drauge gali dirbti visai skirtingi žmonės, o tarpusavio supratimas bei tolerancija nėra toks jau sunkus ir neįveikiamas dalykas.