Antradienis, 15 Lapkritis 2011 19:16

Telefonai pamokose nereikalingi, o dėl uniformos dar pasvarstykime

Egidijus MIKNEVIČIUS, Gimnazijos tarybos sekretorius

Gimnazijos taryba lapkričio 11 dieną apsvarstė du visai mokyklos bendruomenei aktualius klausimus: dėl mobiliųjų telefonų naudojimo pamokos metu ir dėl mokyklinės uniformos. Priimtos rekomendacijos, gimnazijos vadovybei pateikta pasiūlymų.

Telefonus derėtų išjungti

Pastaruoju metu Lietuvos mokyklose vyksta diskusijos, ar reikia uždrausti pamokos metu naudotis mobiliaisiais telefonais. Ši problema neaplenkė ir mūsų gimnazijos – ją dar rugsėjo mėnesį susirinkime iškėlė gimnazistų tėvai. Jų nuomonės prieštaringos, nes net ir medikai nesutaria, ar mobilieji telefonai, skleisdami elektromagnetinę spinduliuotę, iš tiesų kenkia ir ar labai kenkia sveikatai.

Vis dėlto niekas nesiginčija dėl to, kad mokiniai, pamokos metu maigydami telefono mygtukus, rašydami žinutes ar jungdamiesi prie interneto, trikdo mokymo(si) procesą. Dalis gimnazistų tėvų pageidauja, kad mokiniai pamokos metu ne tik nesinaudotų mobiliaisiais telefonais, bet ir juos apskritai išjungtų.

Pritardama tokiai tėvų pozicijai, Gimnazijos taryba primygtinai rekomenduoja gimnazistams ir mokytojams pamokos metu mobiliuosius telefonus išjungti ir jais nesinaudoti. Pažeisti šią taisyklę būtų galima tik išimtiniais atvejais, mokytojams ir mokiniams dėl to sutarus. Gimnazijos vadovybei siūloma propaguoti šią rekomendaciją kaip gimnazijos vidaus tvarkos taisyklių nuostatą.

Diskutuokime dėl mokyklinių uniformų

Gimnazijos taryba mano, kad būtų tikslinga įvesti gimnazijoje mokyklines uniformas: jos drausmintų mokinius, leistų jiems jaustis gimnazijos bendruomenės nariais ir už mokyklos ribų, ugdytų pagarbą gimnazijai.

Direktoriaus Raimondo Dambrausko nuomone, prieš kurį laiką internete vykdytą apklausą dėl mokyklinių uniformų reikalingumo reikėtų laikyti nepavykusia, todėl būtina ieškoti kitų būdų sužinoti, kokia yra bendruomenės nuostata šiuo klausimu. Gimnazijos taryba siūlo pagalvoti, kaip būtų galima paveikti bendruomenę, kad ji atsikratytų stereotipo, jog mokyklinė uniforma – būtinai tik švarkas ar sijonas. Kai kurios šalies gimnazijos yra nusprendusios, kad mokykline uniforma galima laikyti ir kokią nors išsiskiriančią aprangos detalę, derinamą su kasdien vilkimais drabužiais: liemenę, megztinį, sarafaną, bluzoną, marškinėlius, kaklaskarę ir pan.

Gimnazijos taryba siūlo mokyklos vadovybei bei gimnazijos mokinių parlamentui inicijuoti bendruomenėje (klasėse, mokytojų kolektyve, tėvų susirinkimuose) diskusijas dėl gimnaziją reprezentuojančios aprangos reikalingumo ir modelių.