Šeštadienis, 22 Spalis 2011 10:37

„Į sielą krinta gėrio grūdas“

Sigita MATUZEVIČIENĖ, bibliotekininkė

Spalio 20 dieną gimnazijos skaitykloje vyko tradicinė poezijos popietė. Šįkart renginys buvo skirtas poeto, literatūros kritiko, vertėjo Vlado Šimkaus 75-osioms metinėms.

Popietė „Į sielą krinta gėrio grūdas“ prasidėjo klausantis Vytauto Kernagio atliekamos dainos pagal Vlado Šimkaus „Tobulą eilėraštį“. Gimnazistė Karolina Koženiauskaitė perskaitė eilėraštį „Šypsena“, saksofonu grojo pirmokas Juozas Rimkus.

Kviesdami į popietę prašėme mokinių susirasti patinkantį poeto eilėraštį ir jį perskaityti, išsakyti savo nuomonę. Gimnazistai prisipažino, kad anksčiau nebuvo girdėję apie šį poetą, bet dabar įsitikinę, jog Vlado Šimkaus kūryba tikrai įdomi. Visi norintieji skaitė eiles, dalijosi įspūdžiais.

Lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ašerienė perskaitė kelis eilėraščius, pristatė poeto eilių rinkinius, papasakojo, kaip aktorius Rolandas Kazlas pagal Vlado Šimkaus eiles kūrė monospektaklį „Geležis ir sidabras“. Apie poeto kūrybą labai šiltai kalbėjusi mokytoja Raimonda Dunauskienė teigė, kad ji neužmirštama literatūros pamokose.

Poezijos popietėje visi vaišinosi rudeniniais obuoliais ir tradiciniu keksu.