Ketvirtadienis, 29 Rugsėjis 2011 16:48

Popietė su Kembridžo universiteto studentais

Agnė PREIDYTĖ, IIIa klasė

Nemažai gimnazistų rugsėjo 27-ąją susirinko į aktų salę susitikti su garsiajame Anglijos Kembridžo universitete studijuojančiais buvusiais mūsų mokyklos mokiniais. Gimnazijoje viešėjo  antrakursis gamtos mokslų studentas Tadas Kartanas, matematiką studijuojantis Justas Dauparas ir šiemet į universitetą įstojęs Augustinas Šilalė. Kartu su jais atvyko buvęs „Vyturio“ vidurinės mokyklos auklėtinis Arnoldas Jasonas, Kembridže studijuojantis inžineriją.

Svečiai gimnazistus supažindino su stojimo universitetą taisyklėmis, atsakė į rūpimus klausimus, paaiškino, kaip reikėtų ruoštis būsimoms studijoms. Studentai siūlė kuo daugiau domėtis patinkančia disciplina jau nuo pirmųjų gimnazijos klasių bei lavinti anglų kalbos įgūdžius.

Po oficialiosios susitikimo dalies aktų salėje Kembridžo universiteto studentai buvo pakviesti pasikalbėti su buvusiais mokytojais ir gimnazijos mokiniais prie arbatos puodelio. Svečiai ne tik davė gerų patarimų gimnazistams, ketinantiems mokytis užsienyje, bet ir papasakojo apie gyvenimą Kembridže, studentų vakarėlius, pasidalino įspūdžais apie metus, praleistus universitete, prisipažino, jog ilgisi Juozo Balčikonio gimnazijos.