Sekmadienis, 25 Rugsėjis 2011 21:04

„Fotonas“ suteikia gyvenimui prasmę

Vidmantė VISOCKAITĖ, IIIb klasė

Vieniems fotonas – elektromagnetinio lauko kvantas, kitiems – šiaip keiksmažodis, o man šis žodis reiškia svajonės išsipildymo trampliną, prasmingą laisvalaikį, smagias vasaras, naujus draugus, bendraminčius ar šiaip įdomius žmones, žodžiu, kažką jaudinančio ir nerealaus.

Taip, aš jus agituoju stoti į neakivaizdinę jaunųjų fizikų mokyklą „Fotonas“!

Kai kas gali paprieštarauti: „O ne! Dar viena mokykla, papildomi uždaviniai, atsiskaitymai...“  Turiu pasakyti, kad tie uždaviniai nėra kažkokie baisuokliai, kurie skaudžiai kanda, anaiptol, juos spręsti (teisingai spręsti) yra savotiškas azartas. Išsprendžiu, siunčiu sprendinius į Šiaulius (ten yra „Fotono“ atstovybė) ir laukiu atsakymų. Kiekvienas fotonietis per metus (per 3 turus) išsprendžia 60 uždavinių, o tai yra tik 20 uždavinių per keletą mėnesių. Kai rimti dėdės ir tetos ištaiso visų fotoniečių sprendinius, atsakymai ir pavyzdiniai sprendiniai išsiunčiami jiems atgal. Tai padeda išanalizuoti savo klaidas ir kitus uždavinius išspręsti dar geriau!

Po 2 metų ir 120 uždavinių kiekvienas fotonietis gauna pažymėjimą, liudijantį apie sėkmingai įveiktą pirmąjį etapą. Valio, liko dar dveji metai! Jei dirbsi visus 4 metus, tau iškilmingai įteiks diplomą.

Tai dar ne viskas! „Fotonas“ organizuoja konferencijas bei vasaros stovyklas. Konferencijos vyksta Šiaulių universitete. Ten susirenka fotoniečiai ir fizikos mokytojai iš visos Lietuvos.  Atvyksta ir buvę šios mokyklos mokiniai, jie pasakoja apie vasaros stovyklą, rodo nuotraukas ir bendrauja su mokiniais. O stovyklos! Jų laukia visi fotoniečiai, ypač jau kartą ten praleidę dalį vasaros ir žinantys, ko tikėtis. Žinoma, ir ten teks spręsti uždavinius, atlikti laboratorinius darbus, klausyti paskaitų, bet tai tik maža dalis veiklos. Ši stovykla ypač ugdo kūrybingumą, nes joje vyksta daug įvairių renginių, tenka ir vaidinti, ir režisuoti, ir groti, ir dainuoti, ir piešti, ir šokti. O svarbiausia, kad stovykloje susirandi daug naujų draugų iš visos Lietuvos, su jais draugystė nenutrūksta ir vėliau: susirašinėji, rengi „meet'us“ ir drauge skaičiuoji dienas iki kitos stovyklos. Manau, kad apie šią stovyklą labai teisingai pasakė vienas iš fotoniečių Lukas Poškevičius:

„Fotono“ stovykla yra tragiška! Ji beprotiškai man nepatiko! Taip, taip, gerai išgirdot. Rašau čia tik todėl, kad noriu pasiskųsti, kiek daug joje trūkumų. Žinot, net verkiau prieš išvažiuodamas iš jos. Iš laimės ar iš liūdesio, kad išvažiuoju? Kas supaistys...

„Fotonas“. Kas tai? Tai neakivaizdinė fizikų mokyklą, kuri, nepabijokim to teigti, surenka geriausius šio mokslo entuziastus ir dar labiau skatina juos tobulėti sprendžiant uždavinius. „Fotono“ stovykla. Kas ji? Ji žvaigždė. Tokia, kuri nustelbia kitų žvaigždžių švytėjimą tūkstančius, milijonus kartų ryškesne šviesa. Ji susideda iš draugystės, begalinės laimės, nuoširdaus juoko ir netgi meilės spalvų spektro. Gaila, kad žvaigždės šviečia ne be galo... Šioji – tik dvi savaites. Dėl to ir esu baisiai pasipiktinęs. Kaip galima kartu su nuostabiausiais draugais pragyventi tik dvi savaites?! Beprotystė! Šioje stovykloje norėčiau ne tik ilgėliau pabūti, norėčiau gyventi iki gyvenimo galo! O ir numiręs dvasios pavidalu pasilikti! Žmonės sakytų: „Pamiršo visą savo gyvenimą“... Aš jiems atšaučiau: „Aš kaip tik jį atradau...“

Aš jau skaičiuoju dienas iki stovyklos, gyvenu laukimu – laukiu naujų užduočių ir artėjančių susitikimų su fotoniečiais.

Kaip tapti fotoniečiu? Ogi labai paprastai – išsprendi stojimo užduotis ir laukti, kol būsi priimtas į jaunųjų fizikų gretas. Stojamąsias užduotis gali rasti čia.

Jei susidomėjote, kilo klausimų ar norite sužinoti daugiau informacijos, kreipkitės į savo fizikos mokytoją, drąsiai klauskite „Facebook“ puslapio „Fotonas“ sienoje ar ieškokite informacijos „Fotono“ tinklapyje. Be to, šaunieji fotoniečiai yra sukūrę videofilmuką apie „Fotono" mokyklą.

Linkiu sėkmės ir tikiuosi susitikti vasaros stovykloje!