Antradienis, 19 Liepa 2011 16:33

Kelionė į Europos Parlamentą padovanojo nepamirštamų įspūdžių

Lauryna GRINIŪTĖ, IIIc klasė

Dešimčiai mūsų gimnazistų ir dviem mokytojams ši vasara padovanojo nepamirštamų įspūdžių – europarlamentarės dr. Laimos Andrikienės kvietimu viešėjome Europos Parlamente (EP), įsikūrusiame Prancūzijos mieste Strasbūre. Kartu su mumis į kelionę vyko Vilniaus vaikų globos namų auklėtiniai ir respublikinės moksleivių istorijos olimpiados nugalėtojai.

Kelionės maršrutas, prasidėjęs gimtajame mieste, tiesėsi per Lenkiją, Čekiją, Prancūziją ir Vokietiją. Pirmasis sustojimas – Čekijos sostinėje Prahoje. Šis miestas garsėja senamiesčiu, įspūdingomis paauksuotais stogais bažnyčiomis, vienu seniausių Vidurio Europoje Karolio universitetu, Karolio tiltu, Prahos pilimi ir, žinoma, šv.Vito katedra, kurioje palaidoti karališkosios dinastijos nariai bei Čekijos šventieji.

Dešimtimis ar net šimtais kronų skaičiuodami Prahos senamiestyje sumokėtus pinigus už kavos puodelį, pajudėjome Prancūzijos link. Strasbūre mūsų laukė europarlamentarė dr. Laima Andrikienė. Europos Parlamento pastatas sužavėjo didumu ir įspūdinga architektūra. Mums buvo suteikta galimybė stebėti EP posėdį, matėme dirbančius Lietuvos europarlamentarus, girdėjome R.Pakso kalbą. Po pietų ramiai vaikščiojome po Strasbūro senamiestį, laivu plaukėme Reino kanalais, o saulei leidžiantis ponios Laimos Andrikienės buvome pakviesti vakarienės jaukiame senamiesčio restorane ir, kaip dera tikriems lietuviams Valstybės dieną, giedojome Tautišką giesmę.

Po šiltos viešnagės Strasbūre – ilgai lauktas Paryžius. Luvras, Eliziejaus laukai, Triumfo arka, Paryžiaus Opera, Dievo Motinos katedra – ne kartą girdėti ir paveikslėliuose matyti kultūros objektai buvo ranka pasiekiami. Pasikėlus į trečią Eifelio bokšto aukštą, atsiveria visa miesto panorama. Vakarėjant mėgavomės puikia pažintine kelione laivu Senos upe. Paryžiaus atmosfera ir kultūra tiesiog svaigina, daugelis mūsų žadėjo čia būtinai dar kada nors sugrįžti.

Paskutinė mūsų stotelė – Berlynas. Pergamono muziejuje galėjome pailsėti nuo dabarties ir pasinerti į antikos laikus, aplankyti didžiules muziejaus sales, kuriose eksponuojami senųjų kultūrų šedevrai. Vaikštant Berlyno gatvėmis virpėjo širdis – čia tiek daug svarbių įvykių atsitikę, o kiekvienas pastatas pasakoja savą istoriją!

Sugrįžę namo ilgai negalėjome pabusti iš to sapno, kuriame ką tik buvome. Daugeliui iš mūsų tai buvo turbūt pati įspūdingiausia kelionė: daug pamatėme, buvome draugiški, vieningi, mus supo nuostabūs žmonės. Esame labai dėkingi europarlamentarei Laimai Andrikienei ir gimnazijos direktoriui Raimondui Dambrauskui už suteiktą progą pakeliauti ir praplėsti savo akiratį. Įgavome daugiau motyvacijos dirbti, mokytis ir siekti užsibrėžtų tikslų.