Pirmadienis, 16 Gegužė 2011 16:54

Skaitykloje – pokalbis apie knygą

Sigita MATUZEVIČIENĖ ir Raisa JUREVIČIENĖ, gimnazijos bibliotekininkės

Gegužės 5 dieną gimnazijos skaitykloje vyko popietė, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šiuo renginiu baigėme 11-ąją nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Skaityk bibliotekoje!“, skirtą a.a. poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui, jo puoselėtai gimtajai kalbai ir knygai.

Gimnazijoje svečiavosi buvusios gimnazistės Jurgita Silantjeva, Perskaitytų knygų Gero knygyno savininkė, ir Tautvilė Baltakytė, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininkė. Popietė prasidėjo vaizdo įrašu, kuriame poetas Justinas Marcinkevičius dalinasi mintimis apie paminklą knygai. Bibliotekos vedėja Raisa Jurevičienė priminė, kuo svarbi Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

Jurgita pasidžiaugė, kad išsipildė jos svajonė turėti savo knygyną, kuriame galima būtų ne tik įsigyti knygų, bet ir vyktų įvairūs vakarai. Gimnazijos mokinių parlamento prezidentė Juta Liutkevičiūtė pasidalino įspūdžiais apie pirmąjį džiazo vakarą Perskaitytų knygų Gerame knygyne. Pasak jos, tai ne tik knygynas, bet ir bendravimo vieta – tokia, kokios Panevėžiui labai reikėjo.

Tautvilė susirinkusiems papasakojo apie savo studijas, darbą bibliotekoje, ateities bibliotekos viziją. Viešnia padovanojo ką tik išleistą knygą „Naujoviškos viešosios bibliotekos gairės“, lankstinuką apie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteką, apyrankių su logotipu „Bibliotekos pažangai“.

Antrokė gimnazistė Karolina Koženiauskaitė padovanojo knygynėliui savo meninės fotografijos projektinį darbą.

Smagu, kad prasmingai prasidėjusi 11-oji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė baigta įdomiu renginiu.