Pirmadienis, 02 Gegužė 2011 21:07

Gimnazistams pamokas vedė vienuoliai

Irena BIKULČIENĖ, tikybos mokytoja

Po šv. Velykų atostogų, prieš pat Atvelykio sekmadienį, balandžio 29 dieną mūsų gimnaziją aplankė Tiberiados bendruomenės vienuoliai: brolis Egidijus, brolis Siluanas ir seselė Simona. Tiberiados bendruomenė įsikūrusi Baltriškių kaime, Zarasų rajone. Ją 1991 m. Lietuvoje įsteigė belgas brolis Morkus. Šioje bendruomenėje gyvena vienuoliai iš Prancūzijos, Belgijos, Latvijos ir Lietuvos.

Nors brolis Egidijus (belgas) ir brolis Siluanas (latvis) dar visai neseniai Lietuvoje, jie gimnazistus sužavėjo sklandžia lietuvių kalba, be to, pasirodė esantys nuoširdūs, paprasti, dvasingi žmonės.

Visą dieną vienuoliai vedė netradicines tikybos pamokas pirmųjų bei antrųjų klasių mokiniams, o per pertraukas nuoširdžiai bendravo su gimnazistais. Pamokų metu broliai ir seselė liudijo apie savo pašaukimus vienuolystei, kalbėjo apie maldos svarbą ir jos galią, pasakojo apie įvykius, lydėjusius juos tikėjimo kelyje. Ypač netikėta mokiniams buvo pamokos pabaiga – vienuoliai mokiniams dovanojo savo darbo kryželius ir suteikė palaiminimą.