Trečiadienis, 13 Balandis 2011 19:21

Muzikos pamoka – su orkestru

Gerda CHARLAPAVIČIŪTĖ, IIc klasė

Pirmadienį per šeštą pamoką į gimnazijos aktų salę susirinkę antrų klasių mokiniai galbūt netgi nežinojo, ko tikėtis. Juk daugelis tik ryte buvo informuoti, jog jų laukia staigmena – edukacinė muzikos pamoka „Brass. Kas tai?“ Pamoką vedė direktoriaus Raimondo Dambrausko pakviestas dirigentas Remigijus Vilys, pasitelkęs pagalbon savo vadovaujamą jungtinį Panevėžio rajono varinių pučiamųjų orkestrą „Aukštyn“.

Pamokos pradžioje orkestro vadovas R.Vilys mokinius supažindino su varinių pučiamųjų orkestrų sudėtimi, pristatė instrumentus, jų garsą demonstravo jaunieji muzikantai. Muzikos istoriją atskleidė atitinkamai parinkti kūriniai.

Pamoka nestokojo geros nuotaikos: gaudė dūdos, triukšmavo būgnai, mokiniai, vadovaujami mokytojo, patys kūrė muziką: dainavo, plojo,  trypčiojo į ritmą, šmaikščiai atsakinėjo į klausimus. Teisingai atsakiusieji vietoj dešimtuko gavo po vardinį ,,Aukštyn“ atšvaitą.

Šiame orkestre, be kitų šaunių muzikantų, groja ir mūsų gimnazijos antrokė Gerda Charlapavičiūtė, dabar intensyviai besiruošianti kelionei į Šveicariją. Ten vyks Europos pučiamųjų orkestrų čempionatas, kuriame visuomet dalyvauja jungtinis Europos jaunimo pučiamųjų orkestras. Į šį orkestrą šiais metais po atrankinių turų iš Lietuvos pateko tik du muzikantai, viena iš jų – Gerda.