Penktadienis, 18 Kovas 2011 12:12
Į gimnaziją buvo suvažiavę Panevėžio krašto ateitininkai

Miglė NOREIKAITĖ, IVg klasė

1990 metų kovo 11-oji – viena iš reikšmingiausių datų mūsų valstybės istorijoje: tą dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo aktas. Minėdama 21-ąsias nepriklausomybės metines, Juozo Balčikonio gimnazijos kunigo J.Tilvyčio-Žalvarnio ateitininkų kuopa Panevėžio krašto ateitininkus sukvietė į konferenciją „Man gera Lietuvoje“.
Pasipuošę trispalvėmis vėliavėlėmis ateitininkai pirmiausia susirinko į Kristaus Karaliaus katedrą, čia šv. Mišias aukojo Panevėžio ordinaras vyskupas Jonas Kauneckas. Po pamaldų už atkurtą Lietuvos nepriklausomybę ir Lietuvos žmones būrys ateitininkų, skautų, savanorių, politinių kalinių patraukė į Laisvės aikštę dalyvauti iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje.
Ateitininkų konferencija vyko gimnazijoje. Čia daugiau kaip šimtą Panevėžio krašto ateitininkų sveikino kunigo J.Tilvyčio-Žalvarnio ateitininkų kuopos vadovė gimnazijos tikybos mokytoja Irena Bikulčienė, Panevėžio krašto ateitininkų dvasios vadas kunigas Gediminas Jankūnas bei Ateitininkų federacijos tarybos narys Vygantas Malinauskas. Renginio dalyviai klausėsi svečių iš Kupiškio, Pandėlio, mūsų gimnazisčių Domantės ir Dovilės (Id klasė) atliekamų lietuvių liaudies dainų, stebėjo Smilgių kuopos paruoštą meninę kompoziciją „Namai – tai mano Lietuva“. Gitara grojo Panevėžio kolegijos pramoginės muzikos trečio kurso studentas Mantas Lukošiūnas. Renginį vedė Miglė Noreikaitė (IVg klasė) ir Osvaldas Žiukas (IVe klasė).
V.Malinausko paskaita „Ateitininkiška patriotiškumo samprata ir jos aktualumas“ klausytojus paskatino mąstyti, koks turėtų būti ateitininkas nepriklausomoje Lietuvoje. Pagrindinė paskaitos mintis: norint būti Lietuvos patriotu neužtenka apie tai garsiai skelbti, reikia veikti Tėvynės labui ten, kur esi, kur gyveni. Tėvynės patriotas taip pat turi būti ir savo miesto ar kaimo, mokyklos, bendruomenės patriotas.
Konferenciją baigėme agape – dalinomės ateitininkų iškeptais bei atsivežtais pyragais, gėrėme arbatą, bendravome, linksminomės etnografinio ansamblio „Raskila“ surengtoje vakaronėje.