Pirmadienis, 07 Vasaris 2011 19:47

Abiturientai – šimtadienio sūkury

Goda GALINAUSKAITĖ, Karolina JASEVIČIŪTĖ, IVf klasė

Atrodo, dar tiek nedaug laiko praėjo po dvyliktokų gimtadienio, o jau skaičiuojame, kiek dienų mums liko gimnazijoje. Vieni džiaugiasi, kad tų dienų mažėja, kiti neramūs žvilgčioja į knygų kalnus.

Išaušus vasario ketvirtosios rytui, į gimnaziją rinkosi vaikais, animacinių filmukų personažais ir kitaip išradingai persirengę ketvirtokai. „Šimtadienis – savotiškas karnavalas“, - taip šią šventę apibūdino istorijos mokytojas Algimantas Kolinis.

Vos įėjus į gimnaziją nustebino per naktį joje įvykę pokyčiai. Visi norintieji turėjo galimybę gimnazijos fojė nusifotografuoti su pajaunėjusiu direktoriumi, skandalingu politiku Roku Žilinsku ir visiems žinomu Chucku Norrisu. Ketvirtokai būrėsi prie iškabintų pusatestačių, kad pamatytų, kaip juos pavaizdavo trečiokai. Visa gimnazija buvo išpuošta, stebino trečiokų kūrybingumas ir pastangos. Šventinė nuotaika buvo užvaldžiusi visą gimnaziją: ir pertraukų, ir pamokų metu gimnazijos koridoriuose šurmuliavo, dainavo, važinėjo paspirtukais ir riedlentėmis, fotografavosi ketvirtokai, nekantriai laukdami Šimtadienio renginio kino centre „Garsas“.

Per ilgąją pertrauką aktų salėje visi norintieji galėjo stebėti laidos „Šok su manimi“ pasirodymus, išklausyti kompetentingos komisijos nuomonę ar įrodyti, kad jie moka šokti geriau. Skambant ritmingai muzikai abejingų šokiams neliko. Visi judėjo, kas kaip mokėjo. Tie, kurie nemokėjo šokti tvisto, netrukus išmoko ir visas būrys mokinių linksmai judėjo šio šokio žingsniu.

Keturioliktą valandą mokiniai ir mokytojai susirinko į kino centrą „Garsas“, ten jų laukė trečiokai, paruošę Šimtadienio šventę. Visiems patogiai įsitaisius, ketvirtokams susėdus klasėmis, prasidėjo ilgai lauktas, daug pastangų pareikalavęs pasirodymas. Diktorių balsais vedėjai siaučiančią gripo epidemiją sulygino su tarp ketvirtokų plintančia baimės epidemija, tačiau ilgai liūdėti neleido. Nuskambėjusi „Telebimbam“ daina „Televizorius“ atskleidė Šimtadienio temą ir visi susirinkusieji iš tikrųjų pasijuto taip, tarsi iš tikrųjų žiūrėtų televizorių. Trečiokai parengė daug laidų: „4a Farai“, „4e Nepaaiškinami faktai“, „4f Žinios“, „4b Nuodėmių devintukas“, „Langas į 4d“, „4c MTV apdovanojimai“, „4g Okna“, „4h TV-detektyvai“. Didžiausio dėmesio ir juoko sulaukė laida „Klausimėlis“, kurioje, patys to nežinodami, dalyvavo ir keli gimnazijos mokytojai.

Beveik tris valandas trukęs renginys neprailgo ir ketvirtokų labai neišvargino. Gerai nusiteikę, didelę juoko dozę gavę abiturientai keliavo pratęsti paskutinę, dar nerūpestingą šventę.

Trečiokai padarė tikrai labai sunkų ir daugybės valandų po pamokų pareikalavusį darbą, kuris neliko neįvertintas. Visų ketvirtokų vardu dar kartą dėkojame už gražią ir įsimintiną šventę!