Sekmadienis, 30 Sausis 2011 18:55

Per vieną savaitę – du įdomūs susitikimai

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, gimnazijos mokinių parlamento prezidentė

Paskutinė sausio savaitė – viena įtempčiausių per visus mokslo metus: baigiasi pirmasis pusmetis, o dar ir vienuoliktokai ruošiasi Šimtadieniui. Tačiau, nors gimnazistai ir labai užimti, atsirado vietos dviem naudingiems susitikimams.

Pirmasis įvyko sausio 25 dieną, į gimnaziją atvykus švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui. Renginys buvo skirtas abiturientams, tačiau aktų salėje buvo galima išvysti ir jaunesnių gimnazistų, besidominčių studijų kokybe bei galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje. G.Steponavičius aptarė opiausias švietimo sistemos problemas, jų sprendimo būdus, galbūt pakeitė ir keleto mokinių požiūrį į studijas Lietuvoje. Po ministro kalbos paaiškėjo, kad studijų pasirinkimo galimybės mūsų šalyje labai plačios, o jų kokybė ne tokia jau ir prasta. Kalbėdamas politikas rėmėsi asmenine studijų patirtimi ir gyrė mus kaip motyvuotą bendruomenę. Atsakęs į visus abiturientams rūpimus klausimus, ministras dar trumpai pavaikštinėjo po gimnaziją.

Antrasis ne mažiau įdomus susitikimas įvyko sausio 28 dieną, kai į gimnaziją atvyko  buvusių gimnazistų, dabar studijuojančių aukštosiose mokyklose. Jie norėjo pasidalinti savo studijų patirtimi ir patarti mokiniams renkantis gyvenimo kelią. Toks abiturientų ir studentų susitikimas surengtas pirmą kartą, tačiau mokinių parlamento nariai ir gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas tikisi jį padaryti tradicinį.

Į susitikimą atvyko apie 20 buvusių abiturientų, besimokančių Lietuvoje, Danijoje, studijavusių Latvijoje, Amerikoje: žurnalistų, psichologų, fizikų, medikų ir kitų specialybių studentų. Ypač daug dėmesio susilaukė medikai – jų pasiklausyti susirinko pilna klasė. Gaila, tačiau susidomėjimas kitose klasėse nebuvo toks didelis. Vis dėlto smagu buvo visiems – mokytojams ir direktoriui, nes susitiko su buvusiais mokiniais, gimnazistams, nes išgirdo naudingos ir įdomios informacijos, ir, galų gale, patiems studentams, nes galėjo prisiminti mokyklinius laikus. Gimnazijos direktorius ir mokinių parlamentas nuoširdžiai dėkoja visiems studentams, suradusiems laiko šiam susitikimui. Tikimės, kad jo atsiras ir ateinančiais metais!

Tokie susitikimai įrodo, kad mūsų gimnazijos bendruomenė – tvirta ir draugiška, ryžtingai žvelgianti į priekį. O juk tokie ir yra esmės žmonės, tiesa?