Penktadienis, 14 Sausis 2011 20:38

Laisvės gynėjus priminė žvakelės languose

Rūta KLIORYTĖ, Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, IIa klasė

Dar tik dvidešimtmetis, kai Lietuva skaičiuoja savo laisvės metus. Sunku net pagalvoti, kad ji kažkada buvo okupuota ir aneksuota, išgyveno begalę nuosmukių. Lietuvos valstybė buvo ir išliko galinga, atlaikė visas nesėkmes, priešų atakas, svetimos šalies užmestą jungą, atimtą žodžio bei sąžinės laisvę. Kažin, ar visa tai turėtume dabar, jei ne 1991 metų sausio 13-ąją lietuvių parodytas stiprus ryžtas ir noras išsaugoti tėvynę.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, ypatingai minėjome Laisvės gynėjų dieną. Mes, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai, Sausio 13-osios rytą klasėse ant palangių   uždegėme žvakeles kovojusiems bei žuvusiems už Lietuvos laisvę patriotams atminti. Taip  stengėmės atkreipti praeivių dėmesį, priminti jiems, kokia tai diena.

Prie šios atminimo akcijos pakvietėme prisijungti ir kitas įstaigas, įsikūrusias Respublikos gatvėje. Jų darbuotojams išdalinome dvidešimt atvirukų-kvietimų. Pasak mokinių, įteikusių kvietimus, jie buvo sutikti šiltai bei širdingai, žmonės neliko abejingi.

Būti laisviems – tai turėti galimybę augti dvasiškai, didžiuotis tuo, kad esame  nepriklausomos Lietuvos vaikai bei piliečiai.