Sekmadienis, 12 Gruodis 2010 20:08

Pyragų dieną abiturientai dovanų gavo šūkį

Juta LIUTKEVIČIŪTĖ, IIa klasė

Tikriausiai dar niekada jokia šventė Juozo Balčikonio gimnazijoje nebuvo tokia audringa kaip praėjusį penktadienį – ko gero, dar niekam nėra pavykę padaryti taip, kad renginys aktų salėje  virstų spontaniška diskoteka. 2011 metų laidos abiturientai savo gimtadienį turėtų prisiminti su plačiausiomis šypsenomis: ir dainos, ir pyragai gruodžio 10 dieną buvo skirti jiems.

Tradiciškai 12 mėnesio 12 dieną švenčiamo abiturientų gimtadienio rytas buvo panašus į visus kitus rytus – niekas raudono kilimo ketvirtokams nepatiesė, tačiau artėjant vidurdieniui koridoriuose jau stovėjo pyragais nukrauti stalai ir pasibaigus pamokoms juos apgulė gimnazistai, o ketvirtokai prie pyragų buvo prileisti kaip garbės pirkėjai. Kiekviena pyragus pardavinėjusi klasė stebino reklamų spalvingumu, pyragų ir jų receptų įvairove. Dalį pinigų, uždirbtų prekiaujant pyragais,  kiekviena klasė pavasarį paaukos vaikų namams.

Dvyliktą valandą abiturientai susirinko aktų salėje laukdami jaunesniųjų gimnazistų sveikinimo. Galbūt jie tikėjosi įprastų palinkėjimų (stiprybės, laimės, ištvermės ir panašiai) bei choro keturiais balsais atliekamos dainos, tačiau kai laikrodis pranešė, jog iki dvyliktokų gimtadienio „liko 00:00:00“, iš visos širdies „Su gimimo diena“ užtraukė į sceną įsiveržęs jungtinis metalistų raudonais plaukais ir žvangančiomis grandinėmis choras.

Gimnazijos mokinių parlamento prezidentė, apsirengusi darbiniu švarkeliu, nebūtų derėjusi prie tokios margos kompanijos, tad sveikinimo žodis nuskambėjo iš vaizdo įrašo, šalia stovint dviem apsaugos darbuotojams. Po trumpos oficialios kalbos nugriaudėjo legendinės grupės AC/DC ritmai. Popuri iš 10 visiems gerai žinomų dainų sukėlė emocijų audras. Ypač abiturientus uždegė dainos žodžiai „suplėšysim į gabalus valstybinius egzaminus“. Ši frazė tikriausiai taps neoficialiu JBG abiturientų šūkiu, nes jau tapo populiariausia Facebook žinute.

Chorui baigus savo programą, dvyliktokams buvo negana, jie galingai šaukė: „Pakartot!“ Choristams teko sudainuoti dar vieną dainą. Tačiau šį kartą visi ne tik dainavo, bet ir šoko: choristai susimaišė su abiturientais ir visi kartu kaip reikiant išsikrovė šokdami bei šokinėdami.

Kad gruodžio 10-oji gimnazijoje buvo ypač šventiška, nepaneigs niekas. Vieni gimnazistai pasijuto laimingi prisivalgę pyragų, antri – pyragus pardavę, treti – atšventę gimtadienį, ketvirti – padainavę ir pašokę. Tikriausiai tokių švenčių metu ir galima pajusti tą stebuklingąją JBG dvasią ir bendruomenės vienybę. Aš tikrai myliu JBG – ar mylit ją jūs?!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26