Trečiadienis, 17 Lapkritis 2010 20:29

Brangi dovana gimnazijos istorijos muziejui

Vytautas BALIŪNAS, muziejaus vadovas

Gimnazijos istorijos muziejus, kuriame šiuo metu saugoma per 12 tūkstančių 500 įvairių dokumentų, nuotraukų, mokytojų ir mokinių parašytų knygų bei kitokios medžiagos, pasipildė nauju, labai vertingu eksponatu.

Akademiko Juozo Balčikonio dukterėčia Julija Ruzaitė, daug metų gyvenusi pas kalbininką, mūsų gimnazijai perdavė profesoriaus rašomąjį stalą. Stalas, prie kurio profesorius Juozas Balčikonis Kaune ir Vilniuje praleido tūkstančius valandų rašydamas straipsnius, redaguodamas Lietuvių kalbos žodyną,, rado pačią tinkamiausią vietą – nuo šiol jis visada stovės mokykloje, kurią būsimasis akademikas baigė 1906-aisiais bei jai  vadovavo 1918-1920 metais.

Ant gimnazijos istorijos muziejuje stovinčio ąžuolinio stalo dabar guli Juozo Balčikonio užrašytų žodžių kortelės, Žodyno rankraščio lapai, o stalčiuose – įvairi medžiaga apie žymųjį kalbininką.