Pirmadienis, 08 Lapkritis 2010 18:04

Gimnazijos prezidentė pristatė savo kūrybą

Raisa JUREVIČIENĖ ir Sigita MATUZEVIČIENĖ, gimnazijos bibliotekininkės

Gimnazijos skaitykloje vykusioje poezijos popietėje savo kūrybą pristatė mokinių parlamento prezidentė Juta Liutkevičiūtė. Renginyje dalyvavo Jutos mama, gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas, Jutos lietuvių kalbos mokytoja Danutė Ašerienė, mokytojai Violeta Tunkūnienė ir Egidijus Miknevičius, gausus būrys jaunosios poetės talento gerbėjų bei draugų. Gitara skambino gimnazistas Dainius Štaras.

Juta paskaitė savo poezijos, su jai būdingu užsidegimu pasakojo apie kūrybos procesą, aiškino, kaip gimsta eilėraštis, koks begalinis džiaugsmas apima jį parašius. Jaunajai poetei kuriant reikalingas kompiuteris, ji sakė labai nemėgstanti eilėraščių taisyti, juo labiau – perrašinėti. Savo pasakojimą gimnazistė iliustravo nuotraukomis iš kūrėjų konkursų, kuriuose dalyvavo, džiaugėsi daug naujo ir naudingo patyrusi susitikimuose su kitais talentingais jaunais žmonėmis bei profesionaliais menininkais.

Pernai Panevėžio „Poezijos pavasario“ šventėje Juta buvo nominuota „Jaunąja viltimi“, pakviesta į Rašytojų sąjungos organizuotą respublikinę jaunųjų literatų stovyklą „Vasaros akademija“ Nidoje (plačiau apie Jutos įspūdžius iš šios stovyklos skaitykite JBG interneto svetainėje). Juta – respublikinių moksleivių kūrybos konkursų Vilniuje ir Kaune laureatė.

Jaunoji poetė džiaugėsi turinti puikius tėvus ir brolį, teigė, jog jos talentai – tai ir tėvų nuopelnas, nes jie dukrą supranta, palaiko, pasitiki ja. Jutos mamai smagu, kad dukra talentinga, bando kurti – gal nepritrūks įkvėpimo. Kad Juta nepamirštų rašyti, dažnai primena jos auklėtoja Danutė Ašerienė: kai jaunajai poetei pritrūksta idėjų, mokytoja pasiūlo temų, paskatina.

Savo nuomonę apie poeziją išsakė mokytojas Egidijus Miknevičius, kūrybinės sėkmės linkėjo direktorius Raimondas Dambrauskas. Jutos eilėraščius popietėje aptarė ir nenustoti rašyti linkėjo abiturientė Akvilė Vitkūnaitė.

Jauki poezijos popietė visiems dalyviams paliko malonių įspūdžių. Gruodį lauksime susitikimo su kitu jaunuoju kūrėju – antroku Adomu Jasiukėnu.