Sekmadienis, 31 Spalis 2010 11:28

Iš „Idėjų mugės“ sugrįžus

Renata BURBAITĖ, mokytoja

Spalio 27-29 d. Vilniuje vyko projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ renginys „Idėjų mugė“. Jame dalyvavo du Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos gimnazistai: IIe klasės mokinys Edgaras Liberis pristatė idėją „Šifruok!”, o Nerijus Jurkūnas iš IIa klasės – „Jodo ir antibiotikų poveikis pupelėms“.

Į Vilnių atvykę spalio 27 d. popietę, mugės dalyviai užsiregistravo, apsigyveno viešbutyje, išklausė paskaitą apie „Jaunojo tyrėjo“ projektą, pavakarieniavo ir rengėsi svarbiausiam įvykiui – spalio 28 d. vyksiančiam idėjų pristatymui ir gynimui.

Ketvirtadienis jauniesiems tyrėjams buvo sunki diena: komisijos nariai aplankė kiekvieno dalyvio stendą. Visi buvo išklausyti ir išklausinėti. Komisijos nariai negailėjo patarimų ir pasiūlymų kiekvienam mugės dalyviui. Po sunkios dienos net pasivaikščioti po Vilnių nebesinorėjo. Daugelis nuskubėjo ilsėtis.

Penktadienį papusryčiavę jaunieji tyrėjai skubėjo į „Idėjų mugės“ aptarimą. Komisijos narė dr. I.Šablevičiūtė akcentavo, kad šioje mugėje pristatytos daug įdomesnės, geriau parengtos idėjos. Ji pažadėjo, kad kiekvienam mugės dalyviui bus išsiųstos konkrečios komisijos narių pastabos, kurios padės tęsti pradėtą darbą. Dalį įgyvendintų idėjų pamatysime Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape.

Renginį vainikavo įdomieji fizikos eksperimentai, kuriuos šmaikščiai demonstravo Vilniaus universiteto fizikos fakulteto studentai. Mugės dalyviai paragavo skystame azote virtų kukurūzų, vaišinosi ledais, išbandė jėgas įvairiuose konkursuose.

Ketvirtoji „Idėjų mugė“ vyks Vilniuje gruodžio 13-15 d. Jei turite gerų idėjų, kaip būtų galima ką nors patobulinti, sukonstruoti naują prietaisą, atlikti mokslinį tyrimą, užeikite į 210 kabinetą. Kartu parengsime stendinį pranešimą ir užsiregistruosime į ketvirtąją „Idėjų mugę“.

Nedelskite. Registracija vyksta iki lapkričio 15 d.

1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17