Pirmadienis, 25 Spalis 2010 17:45

Gimnazija prabilo įvairiomis kalbomis

Justina MACIŪNAITĖ, IIIe klasė

Kaip ir kasmet, spalio 19-22 dienomis mūsų gimnazijoje vyko Europos kalbų savaitei skirti renginiai.

Antradienį gimnazijos erdvėse antrokai pristatė įvairias užsienio kalbas. Bet kuris mokinys, net ir nesimokantis tam tikros kalbos, galėjo šiek tiek jos pramokti, nes antrųjų klasių gimnazistai vedė trumpas pamokėles. Šie pristatymai sulaukė didelio gimnazijos bendruomenės dėmesio – mokyklos koridoriai buvo pilni kalbomis besidominčių mokinių.

Trečiadienis buvo dainų diena. Ilgoji pertrauka pailgėjo iki 45 minučių, jos metu visi norintieji galėjo pažiūrėti aktų salėje rodomų muzikinių programų. Koncertą pradėjęs mišrus mokinių choras atliko dainą „In the jungle“. Daina buvo palydėta garsiais plojimais. Ne ką mažiau aplodismentų sulaukė Adomo Jasiukėno atliktos rusiškos baladės. Antrokui gitara pritarė bendraklasis Mantas Varnas.

Visus pralinksmino Indrės Grikšelytės ir ketvirtokų choro atlikta daina „We will rock you“. Šypsenų netrūko ir ant scenos sulipus gimnazijos trečiokams: jie siūlė linksmai praleisti laiką ir padainavo grupės „Village people“ dainą „YMCA“.

Šventinį koncertą vainikavo dar netvirtai scenoje besijaučiantys gimnazijos pirmokai. Laikydami rankose pliušinius žaislus, jie atliko visiems nuo vaikystės puikiai žinomą dainą „Old MacDonal had a farm“.

O koncerto pabaigoje jau visi gimnazistai užtraukė mokyklos himnu tapusią dainą „Mūsų dienos kaip šventė“.

Trečia Europos kalbų savaitės diena buvo kiek ramesnė. 15 valandą klevo lapais ir žvakėmis išpuoštoje gimnazijos skaitykloje susirinkę poezijos mėgėjai skaitė eiles, parašytas įvairiomis kalbomis.

Paskutiniąją šventinės savaitės dieną jau nebebuvo didelių visiems gimnazistams skirtų renginių. Tik keletas merginų norintiesiems pasakojo, kaip vyksta susirašinėjimas su bendraminčiais iš Suomijos.

Europos kalbų savaitė tikrai buvo kupina įvairiausių pramogų ir, žinoma, įspūdžių.