Penktadienis, 19 Kovas 2010 15:27
„Žalia“ gimnazija taupys elektros energiją

Buvę Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtiniai, susibūrę į Alumni klubą, nepamiršta savo mokyklos ir ją remia ne vien gerais žodžiais.

2000 metais gimnaziją baigusi ir dabar Anglijoje gyvenanti bei Oksfordo universitete biochemijos magistrantūroje/doktorantūroje studijuojanti Viktorija Folkytė dažnai susirašinėja su buvusia savo auklėtoja Violeta Devindoniene, pasakoja apie save, domisi, kaip gyvena mokykla. Ji pasiūlė gimnazijos direktoriui Raimondui Dambrauskui originalią idėją ir kartu su bendraminčiais Ieva Folkyte, Ieva Bisigirskaite, Agne Valužyte, Ugniumi Ramanausku, Karolina Tamašauskaite ir Francesco Maviglia  ėmėsi ją įgyvendinti.

Viktorija ir kiti buvę gimnazistai sumanė pakeisti visas gimnazijoje esančias kaitrines elektros lemputes naujos kartos energiją taupančiomis lemputėmis. Jie įsitikinę, kad tai padėtų gimnazijai sutaupyti pinigų, be to, mokykla prisidėtų prie gamtos išteklių saugojimo, moksleiviai būtų skatinami mąstyti apie energetikos problemas visame pasaulyje.

„Naršydama internete pastebėjau, jog Lietuvoje tokios lemputės yra gana brangios – kainuoja nuo 4 iki 7 litų ir daugiau, o Anglijoje už 1 svarą galima nupirkti penkias 10 W galingumo lemputes. Gera kaina! Akivaizdu, kad Anglijos vyriausybė labai skatina taupyti elektros energiją!“ – rašo Viktorija Folkytė.

Alumni klubo nariai surinko pinigų nupirkti ir gimnazijai padovanoti 400 energiją taupančių lempučių. Alumni narys Linas Mackevičius sukūrė „Žalios gimnazijos“ projekto plakatą.

Juozo Balčikonio gimnazijos bendruomenė yra dėkinga Alumni klubui bei viliasi, kad buvę mokiniai parems ir kitas iniciatyvas.