Pirmadienis, 03 Gruodis 2018 17:27

Iš „Robotex 2018“ sugrįžus

Renata BURBAITĖ, mokytoja

Šiemet pirmą kartą gimnazijos robotikos komanda (Vasarė Pilkaitė ir Kipras Lukoševičius (IIb), Dominykas Židonis (IIf) ir Simas Markevičius (IIId)) dalyvavo tarptautiniame robotikos festivalyje „Robotex 2018“, kuriame varžėsi su daugelio šalių robotikos entuziastais. Kiekvieną varžybų dieną fiksavau svarbiausius įvykius, kuriuose dalyvavo mūsų komanda.

Pirmoji varžybų diena (2018-11-30)

Kėlėmės 5.30-5.45 val., kad spėtume papusryčiauti ir septintą valandą ryto nuvykti, užsiregistruoti ir užsiimti vietas, skirtas pasirengimui. Aišku, estukai neskubėjo, registracija prasidėjo apie 7.30 val. Mūsų vardus ir pavardes registruojantis reikėjo sakyti paraidžiui. Dar ką pastebėjom: Estijoje lengviau susikalbėti rusiškai negu angliškai. Čia labai pravertė rusų kalbos žinios.

Robotų patikra irgi vėlavo, bet viską suspėjom laiku. Visi su nerimu laukėm kovų, nes tokio lygio varžybose dalyvaujam pirmą kartą. Labai džiaugiuosi, kad šiandien Kipras, Dominykas ir Simas labai stengėsi ir tikrai pralenkė patys save.

Svajojom sumo varžybose laimėti nors po vieną kovą, o Kipras ir Dominykas laimėjo po 4 kovas (iš viso kiekvienas kovojo po 8 kartus). Simui linijos sekimo varžybose nepavyko įveikti „mirties“ kilpų, bet, stebėdamas kitų varžovų treniruotes, robotų konstrukcijas, įgijo labai daug patirties, kuri pravers kitose varžybose.

Dar vienas epizodas iš varžybų, kuris visiems dalyviams padarė didžiulį įspūdį: Kipras praktiškai su į dvi dalis pasidalijusiu robotu, kurias jungė tik laidai, sugebėjo laimėti kovą. Nesuspėjau tos įspūdingos kovos nufilmuoti. Viskas įvyko labai greitai.

Po sumo varžybų susipažinom su lenkais, kurie nori su mumis draugauti ir atlikti bendrus robotikos projektus.

Labai patiko 3 kg LEGO sumo varžybos, kuriose dalyvavo net pagyvenę 40-50 metų vyrai (taip varžybų dalyvius pavadino jaunimas). Jaunimas labai atidžiai stebėjo varžybas, aptarinėjo robotų konstrukciją ir nestandartines detales. Geriausias momentas buvo tas, kad po varžybų Kipras, Vasarė ir Dominykas susirado jiems didžiausią įspūdį padariusio roboto savininką ir išklausinėjo jį, iš kur galima gauti tokių detalių.

Labai trumpam užbėgom į Talino senamiestį.

Rytoj mini sumo rungtyje kovos Vasarė.

Antrosios varžybų dienos įspūdžiai (2018-12-01)

Antroji varžybų diena komandai irgi buvo labai svarbi, nes mini sumo varžybose kovojo Vasarė. Vasarei mini sumo robotą sukonstruoti ir varžyboms pasiruošti padėjo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto robotikos būrelio mokytojas Giedrius Liaučys.

Anksti iš ryto išvažiavome iš viešbučio ir varžybų vietoje buvome prieš 7 val., durys buvo užrakintos. Mus į vidų geranoriški varžybų organizatoriai įleido anksčiau, nes lauke laukti buvo labai žvarbu.

Kadangi 7 val. žmonių beveik nebuvo, tai atidžiai apžiūrėjom visus eksponatus, net judriuosius žaidimus su helio balionais pažaidėm.

Vasarė roboto techninę patikrą praėjo apie 8.30 val., o varžybos jai prasidėjo 14 val. Tad iki to laiko galėjom stebėti kitas varžybas, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse. Kai kuriuos fragmentus surasite šios dienos filmuotoje medžiagoje.

Šiandien varžybose dalyvavo ir daugiau lietuvių: atvažiavo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto robotikos būrelio nariai, Šiaulių robotikos klubo komanda.

Kai prasidėjo mini sumo kovos, visa komanda entuziastingai palaikė Vasarę. Vasarė kovojo su labai stipriais varžovais iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos. Visi labai džiaugėmės, kai Vasarei pavyko iškovoti keturias pergales.

Pasibaigus varžyboms, kartu su kitomis lietuvių komandomis pavakarieniavome ir pabendravome, pasidalinome patirtimi, aptarėme sunkumus, su kuriais susiduriame.

Kadangi jau po vakarykščių kovų motyvacija atvažiuoti į Robotex ir dalyvauti 3 kg Lego sumo kovose yra didžiulė, o mes dar neturim visų reikiamų detalių, tai Simas, Kipras ir Dominykas surado parduotuvę, kur nusipirkome reikiamas detales ir į Lietuvą parsivežam ne tik idėjų, bet ir išteklių.

O kad ištekliai geriau tilptų į dėžę su robotais, iš jų vakare viešbutyje buvo sukonstruoti automobiliai.

Didžiuojuosi puikiu jaunimu, nuoširdžiai dėkoju komandos

Joyfully

Bravely

Gently

nariams Vasarei, Kiprui, Dominykui ir Simui už kovingumą, susiklausymą, vienas kito palaikymą sunkiomis akimirkomis, optimizmą, išradingumą.

Komandos narių vardu nuoširdžiausiai dėkojame Vytautui Kalinauskui, kuris surado rėmėjus, kad mes galėtume išvykti į šį robotikos festivalį, įgyti neįkainojamos patirties, susipažinti su robotikos entuziastais iš kitų šalių.

Ačiū visiems mus palaikiusiems ir drąsinusiems savo komentarais, patiktukais ir širdelėm. Tikimės, kad nenuvylėm.

Kadangi Robotex dalyvavom pirmą kartą, tai, mūsų visų manymu, pirmas blynas neprisvilo. Kitais metais būsim „kietesni“.