Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2018 07:36

Susipažinkite – nauji parlamentarai

Klaudija GARNYTĖ, IV a klasė

Neseniai Gimnazijos mokinių parlamentą papildė net penki nauji nariai: Ignas Janeliūnas (1c), Erikas Laužadis (1e), Viltė Vozbutaitė (1e), Kamilė Mažylytė (2e) ir Paulius Jasėnas (2b). Susipažinkime su naujaisiais parlamentarais artimiau.

- Kokia buvo pirmoji tavo reakcija sužinojus, kad patekai į GMP?

Ignas: Kai sužinojau, kad patekau į GMP, sėdėjau renginyje Panevėžio miesto savivaldybėje, todėl iš to džiaugsmo vos nesurėkiau per visą salę.

Kamilė: Sužinojus, jog patekau į Gimnazijos mokinių parlamentą, buvo labai gera, šypsojausi, pranešiau draugams, norėdama pasidžiaugti.

Erikas: Vos pažiūrėjęs į nuotrauką ir pamatęs savo vardą ir pavardę apstulbau ir po kelių akimirkų pradėjau šokinėti iš laimės.

- Kokia savybė tave išskiria iš kitų?

Paulius: Gerai išmanau techniką, puikiai dirbu komandoje, gebu ją vesti pirmyn.

Ignas: Manau, iš kitų bendraamžių išsiskiriu tuo, kad esu labai komunikabilus, aktyvus, stengiuosi siekti kuo geresnių rezultatų ir visada perfekcionistiškai siekiu savo tikslo.

Kamilė: Manau, kad mane iš kitų išskiria kūrybiškumas.

Erikas: Iš kitų išsiskiriu išskirtiniu tiesos ieškojimu.

Viltė: Sunkus klausimas, bet tikriausiai tai, jog esu labai komunikabili.

- Kas, tavo nuomone, yra esmės žmogus? Ar galėtum bent vieną įvardyti?

Kamilė: Esmės žmogus tas, kuris yra visapusiškai gražus, doras, geranoriškas. Pirmas į galvą atėjęs esmės žmogus – lietuvių kalbos mokytoja Raimonda Dunauskienė. Ši mokytoja įkvepia ne tik skaityti, bet ir suprasti tai, kas norėta pasakyti tarp eilučių, ne tik paskatina domėtis pasauliu, bet ir jį branginti, yra iškalbinga, moka pajuokauti, išaiškinti, nuoširdžiai atsidavusi savo darbui.

Paulius: . Esmės žmogus – žmogus, kuris žino, ko nori, žino, kodėl jis čia ir ką veikia. Jei iš mokytojų, tai Renata Burbaitė.

Ignas: Manau, kad esmės žmogus tai toks žmogus, kuris savo darbais garsina tiek save, tiek savo kraštą, kuris nebijo drąsiai reikšti savo nuomonės, kuris pasižymi lyderio savybėmis ir noriai stengiasi visiems pagelbėti ir visur prisidėti. Manau, kad drąsiai galima vadinti Leonardą da Vinčį esmės žmogumi dėl jo genialumo, meistriškumo ir unikalaus gyvenimo.

- Kaip buvimas GMP nariu gali tau praversti ateityje?

Viltė: Visa ta patirtis, atsakomybė būti už kažką atsakingai ar viešas kalbėjimas tikrai pravers ateityje.

Erikas: Parlamente aš gaučiau kritikos, pagyrimų už savo veiklą, tai man padėtų greičiau tobulėti. Taip pat manau, kad per ateinančius metus parlamente išmoksiu laisvai bendrauti su auditorija ir greitai spręsti problemas.

Kamilė: Tikiu, kad buvimas GMP nare, prisijungimas prie mokinių veiklos tobulins komandinio darbo įgūdžius, skatins kūrybiškumą, mąstymą, suteiks atsakomybės, bendruomeniškumo jausmą.

- Koks tavo gyvenimo šūkis?

Erikas: Nepamiršk, kad kiekvienas nepasisekimas tave ruošia didžiam pasisekimui.

Ignas: Jeigu kažko nori – pradėk ŠIANDIEN!

Kamilė: Savo gyvenimo šūkiu stengiuosi vadovautis kuo dažniau: viskas turi savo prasmę, tad jei jau kažkaip atsitiko, vadinasi, taip ir turėjo atsitikti.

- Ką mėgsti veikti pertraukų metu?

Paulius: Bendrauti su draugais, naršyti telefone.

Erikas: Per pertraukas man labiausiai patinka koridoriuje susitikti draugų iš kitų klasių ir su jais aptarti JBG gyvenimą ar pasijuokti iš įvairių įvykių.

Kamilė: Pertraukų metu mėgstu kalbėti su draugais įvairiausiomis temomis, valgyti obuolius ar datules, sušilus orams būti vidiniame kiemelyje, naršyti gimnazijos rastus naujus kampelius.

- Kokia aplankyta vieta padarė tau didžiausią įspūdį?

Ignas: Prisimenu, kaip iš pačios saulės atokaitos netrukus atsidūriau šaltyje. Tai atsitiko, kai buvau Alpėse. Išties buvo smagu aplankyti šį kalnyną ir karštą vasarą patirti žiemos malonumus.

Paulius: Apleista Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia Vilniuje.

Viltė: Tikriausiai Turkija, jos be galo draugiški ir malonūs žmonės.

Erikas: Didžiausią įspūdį man padarė Austrijos sostinės Vienos centras. Šio miesto gyvenimas labai įdomus ir įvairus stebint iš šalies. Visą centrą raizgo daug mažų takų ir takelių, kuriais įdomu vaikščioti, nes niekada negali žinoti, kur nueisi ar ką pamatysi.

Kamilė: Pasaulio esu aplankiusi dar visai nedaug, taigi paminėsiu įsimintiną aplankytą vietą būtent Lietuvoje. Vasarą buvome Naglių gamtos rezervate prie Pervalkos, ten buvo taip gražu, net sunku buvo patikėti, jog tai Lietuva.

- Ko palinkėtum JBG moksleiviams?

Kamilė: JBG moksleiviams norėčiau palinkėti atrasti savo varomąją jėgą: galbūt tai kažkokia popamokinė veikla, gal koks nors mokomasis dalykas, o galbūt tai tiesiog buvimas savimi.

Erikas: JBG moksleiviams palinkėčiau būti esmės žmonėmis, neužmiršti savo siekiamo tikslo, jo siekti, nepasiduoti nepavykus, būti pareigingiems, aktyviems ir drąsiems.

Paulius: Daryti ir nebijoti daryti, nes dabar labai lengva švaistyti laiką ir nieko neveikti. O mano močiutė visada sako: „Už nieko neveikimą pinigų nemoka“.