Turininga diena Latvijoje
Pirmadienis, 04 Gruodis 2017 17:24

Turininga diena Latvijoje

Klaudija GARNYTĖ, IIIa klasė

Lapkričio pabaigoje mūsų gimnazistai, lydimi mokytojų Kristinos Nainienės, Jelenos Grobovos bei direktoriaus Raimondo Dambrausko, viešėjo Latvijoje – aplankėme Rezeknės valstybinę lenkų gimnaziją. Ši mokykla išsiskiria ne tik tuo, kad joje, skirtingai nei pas mus, mokosi gimnazistai nuo penktosios klasės, bet ir tuo, kad jie visi yra įvairių tautybių – latviai, lenkai, rusai. Po ilgos keturias valandas trukusios kelionės kaimynai mums buvo paruošę smagios ir aktyvios veiklos – surengė orientacines žaidynes aplink gimnaziją, supažindino su jos erdve ir istorija bei papasakojo apie šiukšlių rūšiavimo ir gamtos saugojimo svarbą. Po to mūsų gimnazistai surengė koncertą. Mokytojos K.Nainienės vadovaujamas šokių kolektyvas „Siaustinis“ pristatė tradicinius lietuviškus šokius, o muzikos mokytojos J.Grobovos vadovaujamas mišrus jaunimo choras dainavo dainas ir lietuviškai, ir latviškai. Gyva gitarų muzika pritarė IIa klasės mokiniai Rūtenis Indriekus ir Benas Simonavičius. Po koncerto mūsų laukė paskutinė kelionės dalis – trumpa pažintinė ekskursija po miestą. Laipiojome Rezeknės piliakalniais, susipažinome su Rytų Latvijos kūrybinių paslaugų centru, aplankėme stačiatikių koplyčią. Dėkojame mokytojoms ir direktoriui už galimybę turiningai praleisti dieną pas kaimynus.

rezekne1
rezekne2