Ketvirtadienis, 26 Spalis 2017 08:55

Rinkime Metų knygą

 

Nuo 2005 metų kasmet vyksta Metų knygos rinkimai. Ši akcija tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Skaitytojai kviečiami išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos.

 

Knygų suaugusiesiems penketukas: Daivos Čepauskaitės „Aš tave užmiršau“, Rimanto Kmitos „Pietinia kronikas“, Mindaugo Kvietkausko „Uosto fuga“, Undinės Radzevičiūtės „Kraujas mėlynas“, Tomo Vaisetos „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“.

 

Poezijos kategorijoje siūlomos šios knygos: Gyčio Norvilo „Grimzdimas“, Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija“, Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandinimas“, Tomo Venclovos „Eumenidžių giraitė“, Agnės Žagrakalytės „Štai:“.

 

Knygų paaugliams penketukas: Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“, Dainos Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, Ramutės Skučaitės „Tai priimkit, kas priklauso“, Renatos Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“, Lauros Varslauskaitės „Mano didelis mažas Aš“.

 

Už labiausiai patikusią knygą balsuoti galima šiais būdais:

 • interneto svetainėje: http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt  (iš vieno įrenginio balsuoti galima ne daugiau kaip 5 kartus);
 • elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai ;
 • paštu adresu:
  „Metų knygos rinkimams“
  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
  Gedimino pr. 51
  01504 Vilnius

Balsuoti galima iki 2018 m. vasario 18 d.

Kviečiame gimnazijos bendruomenę skaityti, dalyvauti akcijoje ir balsuoti už patikusią knygą.

                                                                                          Bibliotekininkės