Antradienis, 03 Spalis 2017 17:14

Viktorinoje prisiminėme Lietuvos žydų tragediją

Kamilė MAŽYLYTĖ, Ie klasė

Minint Lietuvos žydų genocido dieną, mieste vyko įvairių renginių. Kai kuriuose dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Ie ir IId klasių mokinės kartu su mokytoja Aukse Sereikiene varžėsi Žydų bendruomenės centre surengtoje viktorinoje. Maloniai sutikti ir jaukiai susėdę prie stalų, mokiniai aptarė, kaip vyks viktorina. Pirmoji užduotis – 20 klausimų. Pildėme savo ir kitų atsakymus, kol gavome tiksliausią, galutinį. Po to pristatėme atliktus namų darbams: mūsų komandos narės grojo ir skaitė žydų vaikų istorijas. Kitų mokyklų komandos aiškino, ką reiškia žodis „holokaustas“, dar kiti vaidino, deklamavo eilėraščius. Trečioji užduotis – piešinys. Kiekviena komanda buvo labai išradinga ir sugebėjo „supinti“ holokausto temą su kiek skaidresniais, geresniais gyvenimo motyvais. Kol komisijos nariai ruošė apdovanojimus, mokiniai vaišinosi, bendravo, diskutavo, kas gero įvyko šiame renginyje. Smagu tai, jog nebuvo pralaimėjusiųjų: visos komandos buvo apdovanotos prizais, įvertinti visų nuopelnai. Iš Panevėžio žydų bendruomenės centro išėjome išmintingesni, labiau susikaupę, suprantantys, kad kasdienės mažos problemos yra nepalyginamai lengviau ištveriamos negu tos kančios, kurias kadaise nekalti žydai turėjo iškęsti.

20170920_155248
20170920_162206