Penktadienis, 02 Birželis 2017 06:06

JBG teisės fakultetas kitąmet bus stipresnis

Klaudija GARNYTĖ, IIa klasė, Augustas ALEKNA, IVc klasė

Baigiantis mokslo metams savo pirmuosius gyvavimo metus užbaigia ir praeitą rudenį gimęs JBG teisės fakultetas. Mūsų gimnazijos alumnas Andrius Gabnys idėją įkurti tokį klubą brandino net ketverius metus, kol galiausiai skyrė tam daug laiko ir pasiryžo praplėsti balčikoniečių supratimą apie teisę ir jos idėją.

„Norėjosi (ir dabar norisi) paaiškinti gimnazistams, kas tai yra teisė. Ką iš tiesų reiškia „stoti į teisę”, studijuoti teisę, praktikuoti teisę. Norisi, kad gimnazistų suvokime šis žodis turėtų tikrovę atitinkančią prasmę, atskleidžiančią beveidžio termino „prestižinė specialybė” reikšmę“, - sakė A. Gabnys. Pasak jo, daugelis abiturientų stoja į universitetą mokytis teisės nė nesuprasdami, kas tai iš tiesų yra. Alumnas tikisi, jog JBG teisės fakultete mokiniai galėjo ir dar galės bent kiek suprasti šį dalyką. Pirmieji klubo veiklos metai parodė, kad jis yra reikalingas: apie tai paklausti ištikimiausi klubo lankytojai teigė, jog čia ateidami tikėjosi sužinoti daugiau apie savo teises, jos rūšis, Lietuvos teisinę sistemą ir advokato profesiją.

„Iš tiesų, jaunuoliai, atsitiktinai pasirinkę teisės studijas, dažnai patys nežino, ar yra patenkinti, nes apie tai nesusimąstė. Arba susimąstė vėlai, pavyzdžiui, trečiame kurse. Sieksiu, kad, įstojęs studijuoti teisę, balčikonietis jau turėtų bendrą supratimą, ką jis veiks, ko gali tikėtis, į ką atkreipti didžiausią dėmesį“, - sakė A. Gabnys.

Gimnazistai pripažįsta, jog susitikimai šiais metais nebuvo itin produktyvūs – daugelis pasigedo sistemingo ir spartaus darbo, dažnesnių pasimatymų. Tačiau visi vieningai pritaria, kad vienos pamokos trukmės paskaitose išmoko nemažai teisės teorijos, žinias vėliau bandė pritaikyti praktikoje. Kita vertus, fakulteto užsiėmimai ir negalėjo būti tobuli – tokia veikla nauja ne tik gimnazistams, bet ir pačiam jo įkūrėjui A. Gabniui. Pasak jo, šie metai buvo pilotinis kursas, bandymas, todėl programos jis specialiai nerengė. Bet tai nereiškia, jog veikla ir toliau bus tokia. „Nors esu pakankamai jaunas, man 33-eji metai, mano, kaip advokato, teisinė praktika yra susijusi su inovacijomis, kūryba, informacinėmis technologijomis ir pramogomis, tačiau jau spėjau suprasti, kad negaliu pats vienas nuspręsti, kas iš tikro įdomu 15-19 metų gimnazistams. Todėl, atsižvelgdamas į jų pageidavimus, per vasarą pabaigsiu rengti kurso programą. Mano pagrindinės užduotys kitiems metams yra tokios: užtikrinti susitikimų reguliarumą, parengti įdomią programą ir išnaudoti internetinę grupę/forumą aktyviam bendravimui, medžiagos pasidalinimui ir užduotims“, - aiškino vadovas.

Nors po pirmųjų susitikimų rudenį teisės fakulteto narių skaičius sumažėjo, labiausiai besidomintieji teise, jos istorija ir rūšimis bei apskritai socialiniais mokslais tvirtina, jog kitais metais vėl atlėks į klubo susitikimus, ir kviečia prisijungti visus, kuriems tai įdomu, aktualu, bet nedrąsu ateiti.