Ketvirtadienis, 11 Gegužė 2017 07:41

Dovana olimpiadų ir konkursų nugalėtojams – kelionė į Rygą

Augustas ALEKNA, IVc klasė

Mūsų gimnazijoje gausu gimnazistų, pasiekiančių puikių rezultatų mieste ir šalyje vykstančiose įvairiose olimpiadose, konkursuose. Šiemet jų – daugiau nei 50! Gimnazija didžiuojasi laimėjimais ir skatina aktyvius mokinius, kasmet jiems dovanoja ekskursijas. Ankstesnių metų gimnazistai lankėsi Kauno ir Vilniaus mokslo slėniuose, o šiais mokslo metais vykusių konkursų nugalėtojai turėjo galimybę aplankyti Latvijos sostinę Rygą, kuri visus pasitiko saule ir įspūdingais vaizdais.

Ekskursiją pradėjome Paulo Stradinio medicinos muziejuje, turinčiame vieną didžiausių medicinos istorijos ekspozicijų pasaulyje. Profesionalių gidų vedamos ekskursijos įtraukė net ir tuos, kurių medicinos mokslas visai nedomina. Vėliau buvome šiltai priimti prestižinės, seniausios Baltijos šalyse Rygos valstybinės pirmosios gimnazijos mokinių. Susipažinę su gimnazija, papietavę, buvome pakviesti į Rygos senamiestį, kuriame ekskursiją taip pat vedė svečius priėmę gimnazistai. Tai prasmingas ilgo dviejų gimnazijų bendradarbiavimo rezultatas. Pasibaigus ekskursijoms, turėjome laiko savarankiškai apžiūrėti Rygą, aplankyti modernia architektūra išsiskiriančią nacionalinę Latvijos biblioteką, mėgautis pavasariu.

Kelionę vainikavo jau išvykstant pastebėtas vieningas latvių džiaugsmas dėl jau trečių iš eilės pasaulio čempionate laimėtų ledo ritulio varžybų, o grįžus į Panevėžį nustebino pasitikęs sniegas. Visi sutikome, jog išvyka į Rygą buvo turininga, įdomi, suteikusi puikių emocijų ir energijos ryžtingai įveikti jau besibaigiančius mokslo metus.

20170509_123014
20170509_124703