Antradienis, 14 Kovas 2017 19:41

Ateitininkai šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną

Irena BIKULČIENĖ, gimnazijos ateitininkų vadovė

Kovo 11 dieną mūsų gimnazijos kun. J.Tilvyčio-Žalvarnio kuopos ateitininkai sukvietė visas Panevėžio krašto ateitininkų kuopas tradiciškai švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos ir kartu pažymėti savo kuopos įkūrimo 10-metį. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Kristaus Karaliaus katedroje, kur mūsų gimnazijos moksleiviai Rytis Gilys (IId) ir Karolina Juknevičiūrė (Id) davė Moksleivių ateitininkų sąjungos įžodį bei priesaiką – tarnauti Dievui, tėvynei ir artimui. Po iškilmingo vėliavos pakėlimo Laisvės aikštėje ateitininkai susirinko į gimnaziją. Į šventinį renginį atvyko moksleivių iš Vabalninko, Mykolo Karkos pagrindinių mokyklų, Alfonso Lipniūno progimnazijos, ,,Minties“, Kazimiero Paltaroko ir Juozo Miltinio gimnazijų. Džiaugiamės atvykusiais studentais ir korp! „Grandis“ atstovais, kurie baigė mūsų gimnaziją ir priklausė mūsų ateitininkų kuopai.

Šventinis susibūrimas prasidėjo mokytojos L.Svalbonienės vadovaujamų gimnazistų parengta menine kompozicija. Visus sveikino J.E. vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, kun. Algirdas Dauknys, moksleivių ateitininkų sąjungos valdybos vicepirmininkas Tomas Pilkis. Monsinjoras A.Jurevičius skaitė paskaitą ,,Garbingasis Teofilius Matulionis“. Jis dar kartą visiems priminė T.Matulionio biografiją, jo sunkius gyvenimo vingius. Lektorius kalbėjo, kaip svarbu išdrįsti ir nebijoti pasakyti tiesą, kuri padaro mus laisvus. Šie metai paskelbti arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metais ir birželio 25 d. įvyks pirmoji beatifikacija Lietuvos istorijoje – Teofilius bus paskelbtas palaimintuoju.

Po paskaitos – kuopos gimtadienio tortas ir sveikinimai, įteiktos J. ir A. Čingų fondo stipendijos aktyviems studentams ir vyresniųjų klasių moksleiviams ateitininkams. Išmanųjį žaidimą „Ar tikrai pažįsti Lietuvą?“ suprogramavo ir moksleiviams pristatė buvusi mūsų gimnazijos mokinė Martyna Bikulčiūtė. Moksleiviai, pasitelkę šiuolaikines technologijas, dalyvavo orientaciniame žaidime ir galėjo ne tik prisiminti, ką žino apie Lietuvą, bet ir susipažinti, pavaikščioti po gimnaziją. Šventę baigėme bendra daina „Ir užaugo ąžuolas“. Atsisveikinome pakilios nuotaikos, laukdami naujų susitikimų.

DSC_1911
DSC_1923