Šeštadienis, 11 Vasaris 2017 15:11

Skaitykloje atidaryta keramikos paroda

Gintaras GRIGAS, mokytojas

Gimnazijos skaitykloje atidaryta įdomi paroda. Joje eksponuojami keramikos darbai – kamerinės skulptūros, indai, šaukštai – buvo sukurti praėjusią vasarą Ramygaloje vykusiame kūrybiniame seminare ir skirti šio miesto istorijai, jos ženklams bei žmonėms. Parodą pristačiusi tautodailininkė, keramikė, buvusi mūsų gimnazijos dailės mokytoja Laima Kiškienė papasakojo apie Lietuvos respublikos kultūros ministerijos ir Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Keramikos dirbtuvės“, vykdomą Ramygaloje nuo 2010 metų. Ramygaliečių klubas „Savos erdvės“ rengia seminarus dailės profesionalams ir mėgėjams. Jų metu tiek brandūs suaugę menininkai, tiek meno pasaulį pažinti siekiantys ir ieškantys jaunuoliai, vaikai lipdo, žiedžia, piešia.

Laima Kiškienė išsamiai papasakojo apie kiekvieną parodos darbą, jo autorių, supažindino ir su dirbinių degimo būdais, juodosios ir raugo keramikos ypatumais. Parodoje dalyvavęs gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas padėkojo mokytojai už tokią gražią iniciatyvą ir džiaugėsi, kad nebe pirmą kartą gimnazijos skaityklos erdvę užpildo Laimos Kiškienės ir jos mokinių keramikos darbai. Gimnazijos dailės mokytojai Lina Paužuolienė ir Gintaras Grigas vylėsi, kad galbūt ateinantį rudenį Ramygaloje pavyks surengti plenerą mūsų mokyklos gimnazistams, ir jų sukurti keramikos darbai būtų graži dovana artėjančiam Tėvynės nepriklausomybės 100-mečiui.