Sekmadienis, 22 Sausis 2017 18:41

Apleista palėpė virto dailės galerija

Daugelį metų nenaudojama gimnazijos palėpė pamažu atgyja – sausio 20 dieną čia atidaryta Ievos Krikštaponytės ir Tomos Kanytės grafinio dizaino darbų paroda. Autorės pristato darbus, kuriuos sukūrė studijuodamos grafinį dizainą Vilniaus dailės akademijoje. Ieva yra baigusi mūsų gimnaziją ir Panevėžio dailės mokyklą, o Toma – Kauno dailės gimnaziją. Autorės savo darbus jau eksponavo Kauno „Parko galerijoje“, Kauno dailės gimnazijoje, dabar su jais gali susipažinti Juozo Balčikonio gimnazijos bendruomenė.

Ieva su draugais 2012 metais sukūrė atnaujintos ir pritaikytos mokiniams gimnazijos palėpės viziją, o dabar palėpę pavertė dailės galerija, kad parodytų, jog šią patalpą galima naudoti ir jos sutvarkymas būtų naudingas gimnazijos bendruomenei.

Parodoje eksponuojami darbai labai įvairūs: keletas leidinių, iliustracijų, fotografija, piktogramos, plakatai, šilkografija, lino raižiniai. Jie leidžia susidaryti nuomonę apie grafinio dizaino specialybę. Atidarant parodą gimnazistams buvo plačiau pristatyta ši studijų programa.

Daugelis parodos darbų ne atkartoja aplinkinį pasaulį, bet gilinasi į jo problemas, aktualijas, per grafinę, vaizdinę prizmę perteikia kultūrinius, socialinius reiškinius ar objektus. Iliustracijose vaizduojami ir asmeniniai apmąstymai, aplinkinių įvykių fragmentai.

Paroda veiks iki sausio 27 dienos. Kviečiame į palėpę.