Pirmadienis, 16 Sausis 2017 19:59

Parodoje – kitoks Mikas

Gintaras GRIGAS, dailės mokytojas

Sausio 12 dienos popietę gimnazijos skaitykla vėl virto meno galerija: čia IIIb klasės gimnazistas Mikas Karalevičius surengė savo pirmąją personalinę parodą „Kabliukas“, kurioje pristatė akvarelės technika sukurtus darbus. Urbanistiniuose ir kaimo peizažuose atsiskleidžia Panevėžio, Bistrampolio, Didžiosios Britanijos kraštovaizdžiai. Jaunasis menininkas paaiškino, kodėl taip pavadino parodą – jį praėjusią vasarą „užkabino“ ši įmantri ir pretenzinga tapybos technika. Renginyje dalyvavusi Miko auklėtoja, lietuvių kalbos mokytoja Rita Stonienė pasidžiaugė savo auklėtinio sugebėjimu detaliai, rišliai, įdomiai ir spalvingai papasakoti savo darbų atsiradimo istorijas bei akvarelių kūrimo aplinkybes. Parodos atidaryme autorių drąsinęs dailės mokytojas taip pat tvirtino esąs maloniai nustebęs, nes pamatė kitokį gimnazistą, kurį pažinojo labiau kaip gerą piešėją, grafito technikos žinovą. Padėkojęs atėjusiems į renginį draugams Mikas akcentavo, kad ši paroda – savotiškas būdas savo pavyzdžiu padrąsinti kitus mokinius, nedrįstančius atsiskleisti ir  viešai parodyti savo meninius gebėjimus.

m (1)
m (2)