Sekmadienis, 04 Gruodis 2016 14:55

Susipažinkite: nauji parlamento nariai

Gustė STASEVIČIŪTĖ, IIa klasė

Neseniai vykę rinkimai į Gimnazijos mokinių parlamentą atvedė 4 gimnazistus, kurie kelerius metus garbingai darbuosis gimnazijos bei parlamento labui. Tai Andrius Chatkevičius (Ia), Luka Tamulionytė (Ic), Mantvidas Kirklys (If) ir Klaudija Garnytė (IIa). Džiaugdamiesi naujokų sėkme ir norėdami geriau su jais susipažinti, pateikiame keletą klausimų.

- Kokia savybė išskiria tave iš kitų?

Luka: Ne kartą esu girdėjusi, kad esu diplomatiška. Manau, kad šis charakterio bruožas leidžia spręsti problemas ir konfliktines situacijas be didelių ginčų.

Andrius: Savybė, kuri mane išskiria iš kitų – praktiškas požiūris į įvykius. Aš nesitikiu neįmanomų dalykų ir visada bandau surasti geriausią galimą variantą.

- Koks dalykas tave kasdien žavi gimnazijoje?

Klaudija: Labai žaviuosi gimnazijos fojė kabančiais plakatais, pranešančiais apie įvairiausius renginius mokykloje ir už jos ribų. Manau, jog tai skatina gimnazistų aktyvumą ir leidžia įsitraukti į visokeriopą veiklą.

Mantvidas: Visos jaukios emocijos bei aplinka.

- Kokia tavo mėgstamiausia keliavimo priemonė ir kodėl?

Andrius: Automobilis, nes jo maža erdvė sukuria jaukumo jausmą, o tikslas pasiekiamas palyginti negreitai, taigi yra laiko pasidžiaugti kelione su gera kompanija.

Klaudija: Lėktuvas, nes labai patinka visas skridimo procesas – atvykimas į oro uostą, įsėdimas, nusileidimas. Ir pati oro uosto erdvė man yra labai jauki.

- Jei galėtum amžinai mokytis vieną gimnazijoje dėstomą dalyką, kas tai būtų?

Luka: Geografija. Tai pamoka, kurioje reikia pabuvoti kiekvienam, norinčiam suprasti jos žavesį.

Klaudija: Istorija. Ją mokytis visada bus įdomu, nes kiekvieną kartą galima sužinoti vis daugiau naujų faktų bei įvykių. Be to, man labai patinka šį dalyką dėstanti mokytoja.

- Kokį tave labiausiai sudominusį istorinį įvykį norėtum pamatyti savo akimis?

Andrius: Norėčiau pamatyti tą laiką, kai į Vilnių įžengė Rusijoje nugalėta Napoleono kariuomenė. Manau, jog ir per tokį chaosą galima džiaugtis gyvenimu be rūpesčių.

Luka: Įdomu būtų pažiūrėti, kaip LDK didysis kunigaikštis Vytautas girdo arklius Juodojoje jūroje.

- Nedidelis tikslas, kurį jau ilgą laiką svajoji įgyvendinti?

Luka: Mano tikslas buvo patekti į GMP, o dabar, kai jį jau pasiekiau, noriu sėkmingai įsijungti į parlamento veiklą ir dirbti gimnazijos bei mokinių labui.

Andrius: Dabar neturiu labai svarbių tikslų, tačiau vienas kartojasi kasdien – kiekvieną dieną padaryti kuo įdomesnę, linksmesnę, geresnę sau ir aplinkiniams.

- Kaip buvimas GMP nariu tau gali praversti ateityje?

Mantvidas: Ateityje noriu užsiimti aktyvia veikla, renginių organizavimu, todėl manau, jog GMP padės tapti aktyvesniam, komunikabilesniam.

Klaudija: Ateityje svarstau studijuoti politikos mokslus, manau, jog GMP yra puiki pradžia pradėti veikti šia  linkme bei įgauti patirties panašioje srityje.

- Koks yra esmės žmogus?

Andrius: Žmogus, kurio vardą atsimena žmones. Jį nebūtinai žino visas pasaulis, tačiau šį žmogų atsimena su pagarba, o ne pykčiu, nes jo vardą reikia išmokti istorijos kontroliniam darbui.

Luka: Tas, kuris niekada nenuleidžia rankų, sąžiningai savo jėgomis siekia užsibrėžto tikslo ir jį galiausiai pasiekia.

Klaudija: Žmogus, kuris mąsto racionaliai ir nuolat ugdo savo dorovę.

- Ar yra patirtis, kurią kiekvienas gimnazistas turi išgyventi prieš baigdamas mokyklą?

Luka: Sudalyvauti krikštynose ir kaip dalyviui, ir kaip organizatoriui – vienu atveju tampi gimnazijos dalimi, kitu – padedi ja tapti kitiems. Kaip dalyvė jau sudalyvavau, laukiu, kada galėsiu sudalyvauti kaip organizatorė!

Klaudija: Kartą vienas JBG alumnas yra pasakęs: „Reikia išnaudoti visas galimybes, kokias gimnazija teikia.“ Pritariu tam. Manau, kad kiekvienam gimnazistui praverstų save bent kartą išbandyti kokioje nors popamokinėje veikloje, juk gimnazijoje jos tiek daug!