Ketvirtadienis, 24 Lapkritis 2016 18:10

Gimnaziste, tu gali padėti

Gintarė JUKŠTAITĖ, IIIb klasė

Šiemet antrus metus iš eilės gimnazijoje vyksta akcija „Padovanok ausį“. Ji prasidėjo lapkričio 16 dieną, minint Tarptautinę tolerancijos  dieną,  ir  tęsis iki  gruodžio 12-osios – Pyragų dienos gimnazijoje. Akcijos metu kviečiame aukoti pinigus ir paremti nenutrūkstamą „Jaunimo linijos“ veiklą. Ši pelno nesiekianti organizacija teikia jaunimui nemokamą emocinę paramą telefonu bei elektroniniais laiškais. Praeitais metais akcija sulaukė gimnazistų, mokytojų palaikymo, todėl  „Jaunimo linijos“ savanoriai apsilankė gimnazijoje ir nuoširdžiai padėkojo už mūsų iniciatyvą. Šiemet taip pat lauksime „Jaunimo linijos“ susitikimų.

Apsidairykime... Dažnas turime draugų ar pažįstamų, kurie išgyvena sunkių akimirkų. Neretai žmogus nenori pasirodyti silpnas ar pažeidžiamas, nėra tikras, ar gali papasakoti, išsipasakoti ir būti suprastas, kitąkart nenori varginti aplinkinių savo problemomis, todėl pasislepia po besišypsančiojo kauke. Tačiau žmogus, slėpdamasis nuo kitų, problemos neišsprendžia, atvirkščiai – liūdesys, sielvartas vis auga ir atrodo, jog jį įveikti tampa neįmanoma. Aplinkiniai kartais to nė nepastebi, nes žmogus slepia savo tikruosius jausmus. Akcija skelbia: „Kai tavo draugui bus sunku, o tu atsiliepti negalėsi, jam padės „Jaunimo linijos“ ausis“.

Visi gali prisidėti prie šių problemų, kurios dažnai nutylimos arba bandomos palikti nuošaly, sprendimo ir padėti pralaužti tylą: aišku, ne tik pinigais, bet ir išklausydami, būdami šalia sunkiu metu – „padovanodami“ savo ausį.