Antradienis, 13 Rugsėjis 2016 18:42

Kembridžo studentės patarimas: dirbkite savarankiškai

Gimnazijoje viešėjo ir apie pirmųjų mokslo metų Kembridžo universitete įspūdžius papasakojo 2015 laidos abiturientė Ieva Černytė. Inžineriją studijuojanti mergina sakė, kad šis vienas geriausių pasaulyje universitetų buvo jos svajonė jau nuo aštuntos klasės, ir į Juozo Balčikonio gimnaziją ji įstojusi dėl to, kad patektų į Kembridžą. Ievos svajonė išsipildė, kai per valstybinius egzaminus ji gavo net keturis šimtukus.

Ieva sakė, kad studijuoti nėra lengva – tenka labai daug dirbti savarankiškai, kur kas daugiau nei mokantis gimnazijoje. Kembridžo universiteto studentai net vakarais renkasi į konsultacijas. Dėl įtempto darbo, konkurencijos, sunkios egzaminų sesijos studentai patiria didelį stresą. Būna, kad koks pavargęs studentas per paskaitą užmiega. Ieva juokėsi, jog vienas dėstytojas sumanė labai originalų būdą kovoti su miegaliais: jis į paskaitas atsineša pliušinę beždžionę ir meta ją į užmigusį studentą. Pasak Ievos, dėstytojas stebėtinai taiklus – nors auditorijoje sėdi apie 300 žmonių, beždžionė pataiko ten, kur reikia.

Ieva prisipažino, jog pirmaisiais studijų metais sunkiausias dalykas buvo gerai išmokti anglų kalbą, kad suprastų studijuojamus dalykus, terminus, sąvokas. Tiems gimnazistams, kurie ketina studijuoti užsienio universitetuose, Ieva pataria jau dabar stengtis kuo geriau išmokti angliškai. Pasak jos, labai daug naudos duoda angliškų filmų žiūrėjimas.

Kitas Ievos patarimas gimnazistams – nepasitenkinti pamokomis ir daug dirbti savarankiškai, jau dabar pradėti rengtis egzaminams, darytis konspektus. Labai svarbus asmeninis gimnazisto nusiteikimas mokytis. Pati Ieva, kai dar mokėsi mūsų gimnazijoje, nuolat gilino matematikos, fizikos, chemijos žinias Nacionalinėje moksleivių akademijoje, „Fizikos olimpo“, „Fotono“ mokyklose. Įgyti mokymosi įgūdžiai dabar Ievai labai praverčia.

Ieva Černytė – ne vienintelė Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinė, studijuojanti Kembridžo universitete. Kasmet į šį universitetą įstoja bent po vieną mūsų abiturientą ir dabar jų ten yra jau nemažas būrys. Pasak Ievos, balčikoniečiai Kembridže gražiai bendrauja, vyresnieji padeda priprasti pirmakursiams.