Trečiadienis, 17 Vasaris 2016 20:20

Prancūzų kinas džiugino gimnazistus

Edvinas VAITKEVIČIUS, IIa klasė

Lietuvoje pasklidęs išskirtinis Prancūzų instituto kino festivalis „Žiemos ekranai“, vienintelis toks renginys Baltijos šalyse, buvo puiki proga ir mūsų gimnazistams, besimokantiems prancūzų kalbos, atrasti prancūzų režisierius, kurie jau įėjo ar dar įeis į kino istoriją. Kiekvienas, pakviestas prancūzų kalbos mokytojos,  galėjome išsirinkti savo mėgstamą filmą iš septynių matytų: juoktis su „Zuzu“ ir „Kvailysčių kokteiliu“, verkti su „Keliomis pavasario valandomis“, svajoti su „Gėlėtais sapnais“.

Taip sutapo, kad prancūzų filmus žiūrėjome kartu su Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre savanoriaujančia prancūze Alison Vallet, kuri, prieš prasidedant festivaliui Panevėžyje, apsilankė mūsų gimnazijoje, susipažino su prancūzų kalbos besimokančiais mokiniais, pristatė Prancūziją, savo gimtąjį miestą Touloną, pasakojo apie savanorystę ir jos teikiamas galimybes Europoje. Turėjome puikią galimybę ugdyti kalbėjimo įgūdžius aptardami filmus.  Bendravimas su žmonėmis šalies, kurios kalbą ir kultūrą norime pažinti, – raktas, padedantis suprasti mus supantį pasaulį ir save. Džiaugiamės suteikta galimybe tokiu būdu vienyti abi mūsų šalis.