Pirmadienis, 15 Vasaris 2016 17:42

Laisvės ir vienybės šventė pagerbta dainomis

Raimonda DUNAUSKIENĖ, mokytoja

Mūsų gimnazija Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paminėjo tradiciškai iškilmingai – suorganizavo 20-ąjį tarptautinį Dainų festivalį. Juozo Miltinio dramos teatro scenoje dainavo bei grojo 17 Lietuvos ir Latvijos gimnazijų kolektyvų: 7 solistai, 4 duetai, 6 ansambliai bei grupės.

Šventė prasidėjo atminimo pamoka: grojo gimnazijos lengvosios muzikos orkestras, dainavo choras, skambėjo gimnazistų pilietinės mintys, šoko „Siaustinis“, garbūs svečiai džiaugėsi talentingu Lietuvos jaunimu, mūsų bendruomenės iniciatyvomis, buvo prisiminta šio unikalaus renginio istorija.

Vasario 16-ajai gražiausiai dainavo svečiai iš Klaipėdos Vytauto Didžiojo, Prienų „Žiburio“, Molėtų, Vilniaus „Gabijos“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijų. Jie buvo apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos prizais. Panevėžio pramonės, prekybos ir amatų rūmai bei Dailės mokykla prizus skyrė Zarasų „Ąžuolo“, Panevėžio rajono Velžio, Klaipėdos licėjaus, Latvijos Vecumnieki, Panevėžio miesto 5-osios, „Minties“, Juozo Balčikonio gimnazijų dainininkams. Seimo narė Rasa Juknevičienė apdovanojo mūsų gimnazisčių sesių Astos ir Ramutės Krasauskaičių duetą, Seimo nario Petro Narkevičiaus saldžiomis dovanomis mėgavosi bičiuliai iš Latvijos, partizanų daina sujaudinę prieniškiai bei balsingasis Paulius Rajeckas iš 5-osios gimnazijos, o festivalio vedėja Indrė Baubonytė visiems muzikos mokytojams paskyrė savo autorinius suvenyrus.

Jeigu žiūrovai būtų rinkę laureatą, galbūt simpatijos atitektų solistui Ignui Sinkevičiui, gal  talentingajai kanklininkei Justinai Šimonytei (abu iš JBG), o gal buvusios mūsų gimnazistės Aušros Niparavičienės vadovaujamam Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vaikinų duetui. Kiekvienas kolektyvas išsivežė stiklinį jubiliejinio renginio suvenyrą, padėkos raštus, daug saldumynų. O žiūrovai šiųmetį Dainų festivalį apibūdino kaip labai kokybišką, sakė patyrę daug šiltų emocijų.

Vadinasi, mūsų gimnazijos bendruomenės idėja turėti „autorinį“ renginį, kuris ugdytų patriotinį požiūrį į valstybės istorines datas, suteiktų progą atsiskleisti jaunimo kūrybingumui, skatintų domėtis poezija bei muzika, pasitvirtino – laisvės ir vienybės šventė Vasario 16-oji įspūdingai pagerbta dainomis.

Dainu festivalis 2016m 021
Dainu festivalis 2016m 053