Ketvirtadienis, 14 Sausis 2016 21:09

Atminties šviesa priminė Laisvės kainą

Justina KRIOVAITĖ, Rasa BUTKEVIČIŪTĖ, IIb klasė

Kaip ir kiekvienais metais, Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai paminėjo Lietuvai svarbią datą – Sausio 13-ąją. Šiemet minėjome jau 25-ąsias Laisvės gynėjų dienos metines. Šią dieną  daugelis gimnazistų įsisegė neužmirštuolę, skatinančią prisiminti ir dalintis prisiminimais apie  1991-ųjų sausio  įvykius bei pagerbti aukas.

Rytas prasidėjo gimnazijos languose įžiebus žvakutes. Tai jau dešimtus metus visose šalies švietimo įstaigose vykstanti pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Tai mūsų gimnazijos istorijos mokytojos, Tolerancijos ugdymo centro koordinatorės Auksės Sereikienės idėja. Džiugu, kad akcijoje įstaigų skaičius kasmet didėja: šiemet žvakutės žibėjo mokyklų, vaikų darželių,  ambasadų, Seimo, Prezidentūros languose. Norime padėkoti gimnazijos IVc klasės mokiniams, kurie kartu su auklėtoja Violeta Devindoniene jau ketvirtus metus pasirengia akcijai ir prižiūri, kad visuose gimnazijos languose šviestų Atminties Šviesa.

Vėliau Laisvės aikštėje, kurią gimnazistai kartu su kitų mokyklų mokiniais apjuosė uždegtomis žvakutėmis, tylos minute pagerbėme žuvusiuosius 1991 metų sausio 13-ąją. Susikibę rankomis kartu dainavome Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, kuri puikiai atskleidžia, kokius jausmus ir išgyvenimus patyrė Laisvės gynėjai. Miestiečius sveikino miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Prie Sausio 13-osios įvykių minėjimo prisidėjo ir kino centras „Garsas“. Miestiečiai galėjo stebėti istoriniais faktais paremtą lietuvišką filmą „Mes dainuosim“.Tokie filmai ypač skatina jaunimo susidomėjimą Lietuvos istorija. Sausio 13-osios įvykiai Lietuvai buvo ir tragiški, ir džiaugsmingi, tačiau tik prisimindami juos mes galime skatinti pilietiškumą, patriotiškumą ir vieningumą.

Galbūt mes, jaunoji karta, ne visada suprantame, ką reiškia gyventi nelaisvėje, būti kontroliuojamiems kitų ir trokšti laisvės, todėl tokie renginiai, minėjimai, senelių bei tėvų pasakojimai mums parodo, kokia skaudi yra Laisvės kaina.

DSCF7255[1]
DSCF7263[1]