Penktadienis, 20 Lapkritis 2015 07:39

Susipažinkite: mūsų parlamento naujokai

Austėja SKUDAITĖ, IVa klasė

Prieš kelias dienas vyko naujų gimnazijos mokinių parlamento narių rinkimai. Suskaičiavus  balsus paaiškėjo, kad parlamentą papildė šie keturi šaunūs gimnazistai: Gustė Stasevičiūtė (Ia), Paulius Liberis (Ib), Kotryna Narbutaitė (Id) ir Arnas Tarabilda (IIa). Paprašėme juos atsakyti į kelis klausimus, kad geriau suprastumėte, kas atstovauja jūsų interesams gimnazijoje:

Kokios savybės daro tave išskirtinį?

Kotryna: Išskirtinę mane daro noras viską atlikti labai tvarkingai, nes visada siekiu tobulumo, nepalieku nebaigtų darbų.

Gustė: Išskirtinę mane daro mano atkaklumas ir noras pasiekti tai, kas dažnai atrodo nepasiekiama.

Paulius: Manau, kad esu išskirtinis tuo, jog net ir pačiose sunkiausiose situacijose įžvelgiu sprendimo variantą ir sugebu tinkamu metu panaudoti humorą jausmą (jį turiu gan neblogą).

Kur ir kokį (kokią) matai save po dešimties metų?

Kotryna: Save po dešimties metų aš matau baigusią ekonomikos mokslus ir keliaujančią po tolimas užsienio šalis.

Gustė: Negaliu tvirtai pasakyti, ką veiksiu po dešimties metų, bet labai norėčiau daug keliauti, praleisti visą laiką mylimų žmonių apsuptyje ir gyventi taip, kad niekada nejausčiau nuobodulio.

Paulius: Šiais laikais, ypač atsižvelgiant į pastarųjų dienų įvykius, sunku pasakyti, kas laukia mūsų po 10 metų, tačiau save matau tik valdžios srityje, tai mano pašaukimas.

Arnas: Teismo medicinos pirmo kurso paskaitoje apie patologiją.

Kuo parlamento nario patirtis tau praverstų ateityje?

Kotryna: Manau, kad turėsiu patirties organizuoti renginius, palaikyti ryšius su mokyklos mokytojomis ir kitais suaugusiais žmonėmis, su bendraamžiais. Be to, išmoksiu nebijoti kitų nuomonės apie mane, mokėsiu išsisukti iš bet kokios situacijos, bendrauti su visiškai nepažįstamais žmonėmis.

Kokie tavo pagrindiniai tikslai būnant parlamento nariu?

Gustė: Turiu tikslą tęsti gražias gimnazijos tradicijas, stiprinti ryšius tarp mokinių ir parlamentarų, skleisti ir įgyvendinti naujas idėjas bei paversti mokyklą dar jaukesne, mielesne vieta.

Arnas: Būsiu pavyzdžiu kitiems, kaip įmanoma labiau prisidėsiu prie mokyklos renginių organizavimo ir jos vardo garsinimo, ketinu surengti stalo žaidimų vakarą mokykloje.

Ką laikai geriausiu žmonijos išradimu?

Gustė: Geriausias žmonijos išradimas yra lėktuvai, nes tai pats žaviausias ir įspūdingiausias būdas keliauti.

Kotryna: Geriausiu žmonijos išradimu laikau šiuolaikines technologijas, be kurių būtų žymiai sudėtingiau atlikti beveik visus kasdienius darbus.

Koks, tavo nuomone, yra esmės žmogus?

Gustė: Esmės žmogus – savo jėgomis pasitikintis, nebijantis apginti savo nuomonę ir visada kovojantis už tai, kas jam atrodo svarbiausia.

Paulius: Tai toks žmogus, kuris turi gyvenime tikslų ir visais būdais stengiasi juos pasiekti įvairiose situacijose. Jis nepalaužiamas ir teikiantis naudą žmonijai.

Kotryna: Esmės žmogus, mano nuomone, yra žmogus, turintis savo tvirtą nuomonę, nebijantis reikšti jos garsiai, sąžiningas, atkaklus bei atsakingai atliekantis savo darbus.

Kokias didžiausias problemas matai gimnazijoje?

Paulius: Didelių problemų gimnazijoje nėra. Manau, yra keletas trūkumų, kuriuos galima ištaisyti: reikėtų daugiau renginių, geresnio gimnazistų, mokytojų ir administracijos bendradarbiavimo, geresnių santykių su kitomis gimnazijomis.

Arnas: Mokiniai per daug jaudinasi dėl pažymių, o ne dėl savo žinių. Sporto salei nepakenktų remontas.

Kotryna: Didelių problemų šioje gimnazijoje kol kas nematau visiškai, nes čia mokausi vos kiek daugiau nei du mėnesius, tačiau visada prisidėsiu sprendžiant iškilusias problemas.

Jei galėtum turėti bet kokią galią – kokia ji būtų?

Gustė: Keliauti laiku, nes tai pats geriausias būdas ištaisyti praeities klaidas ir pasirengti artėjantiems iššūkiams.

Paulius: Norėčiau padaryti, kad visi žmonės jaustųsi reikalingi ir naudingi, kad nuo jų veidų niekada nedingtų šypsena, visi būtų dori ir esmės žmonės.

Kotryna: Gebėjimas nuspėti žmonių mintis bei elgesį.

Koks tavo gyvenimo moto?

Gustė: Stebuklai slypi paprastuose dalykuose.

Paulius: Iš gyvenimo imti viską, ką jis duoda ir nepamiršti perduoti tai kitiems.

Arnas: Žmonės, iš kurių tikimasi mažiausiai, padaro didžiausius dalykus.

Kotryna: Visuomet turėk savo nuomonę!