Antradienis, 17 Lapkritis 2015 19:59

Dovanokime „ausį“ žmonėms, kuriems sunku

Gintarė JUKŠTAITĖ, IIb klasė

Šiemet gimnazijoje pirmą kartą vyksta akcija „Padovanok ausį“, kurios tikslas – surinkti lėšų  nenutrūkstamai „Jaunimo linijos“ veiklai. „Jaunimo linija“ – viena didžiausių Lietuvoje veikiančių nemokamos emocinės paramos telefonu ir elektroniniais laiškais tarnyba. Ji padeda žmonėms, kurie išgyvena sunkias akimirkas, patiria depresiją ir nėra tikri, ar gali su kuo nors apie tai pasikalbėti, bijo pasirodyti silpni, nenori varginti savomis problemomis, nerimauja, ar bus suprasti.

Akcija „Padovanok ausį“ skelbia: „Kai tavo draugui bus sunku, o tu atsiliepti negalėsi, jam padės „Jaunimo linijos“ ausis“.

Idėja ir gimnazijoje surengti šią akciją kilo vieną vakarą per televizorių išgirdus „Padovanok ausį“ reklamą, kuri skelbė, jog galima paaukoti „Jaunimo linijai“. Lietuva Europoje seniai pirmauja pagal savižudybių skaičių. Kadangi ne vienerius metus domiuosi šia opia problema, tai mane paskatino imtis veiksmų. Pirmiausia apie savo sumanymą papasakojau  keliems bendraklasiams, sulaukiau jų palaikymo ir paskatinimo. Klasės auklėtoja patarė nueiti į gimnazijos mokinių parlamentą, kad ši idėja būtų paviešinta. Parlamento paskatinti pinigus rinko gimnazistai, aukojo ir mokytojai, be to, dalis „Pyragų dienos“ metu surinktų pinigų atiteks „Jaunimo linijai“. Dabar jau turime surinkę daugiau kaip 80 eurų.

Puiku, kad žmonės nelieka abejingi problemoms, kurios dažnai yra nepastebimos ar nutylimos, tačiau niekur neišnyksta. Supratau, kad kiekvienas žmogus gali padėti jas spręsti, paaukodamas tam pinigų arba nuoširdžiai išklausydamas žmogų, palaikydamas sunkiu metu ir taip padovanodamas jam „ausį“.