Penktadienis, 02 Spalis 2015 05:37

Valio šimtametei gimnazijai!

Spalio 1 dieną gimnazija iškilmingai atšventė įspūdingą jubiliejų – pirmajai Lietuvoje lietuviškai gimnazijai sukako 100 metų.

Nuskambėjus fanfaroms, laikas pasisuko atgal: į kiemelyje susirinkusią gimnazijos bendruomenę kreipėsi mokyklos kūrėjai – Lietuvos nepriklausomybės akto signataras, gimnazijos inspektorius Kazys Bizauskas, pirmoji gimnazijos direktorė Marija Geigaitė-Putramentienė-Giedraitienė. Prisiminę savo darbo pradžią, jie džiaugėsi, kad ir dabarties jaunuomenė siekia žinių, tęsia gražias gimnazijos tradicijas.

Šventės proga gimnaziją sveikino gimnazijos tarybos pirmininkas Alfonsas Petrauskas, Marijonų koplyčios rektorius Pavelas Andžejevskis, gimnaziją papuošusio saulės laikrodžio autorius skulptorius Vytautas Tallat Kelpša, į dangų kilo mokyklos viltį ir šviesią ateitį simbolizuojantys balti balandžiai.

Šventės kulminacija – gimnazijos apkabinimas. Drauge sustoję mokytojai, gimnazistai, svečiai apglėbė savo gimnaziją kaip didžiausią turtą. O paskui visi ėjome valgyti gimtadienio torto. Buvo skanu ir linksma!
balcikonio mokykl svente 027
balcikonio mokykl svente 053