Ketvirtadienis, 01 Spalis 2015 08:30

Skaitykloje – fotografijų paroda

Gintaras GRIGAS, dailės mokytojas

Gimnazijos skaitykloje tris spalio savaites bus galima apžiūrėti buvusio balčikoniečio Rimanto Čechavičiaus retrospektyvinę fotografijų parodą „Esamojo laiko lašas“, kurioje eksponuojami geriausi paskutiniųjų trijų parodų darbai. Iš viso autorius Vilniuje yra surengęs 13 parodų.

Rimantas Čechavičius – inžinierius statybininkas, technikos mokslų daktaras, mūsų gimnaziją, tuomet I vidurinę mokyklą, baigė 1958 metais. Šįkart jis grįžo į mokyklą kartu su savo fografijomis, taip sumanęs pažymėti ir savo, ir gimnazijos jubiliejus (autorius rugsėjį atšventė 75-metį).

Parodoje atsispindi Rimanto Čechavičiaus aplankytų Nevados ir Kalifornijos dykumų bei kalnų grožis, autorius primena tragiškus XIV a. pabaigos, XVII a. vidurio Vilniaus istorijos puslapius, žavisi Šv. Onos bažnyčios gotikiniais mūro raštais.

Rimantas Čechavičius prie savo darbų pateikia ir poetų Ginos Liepos, Indrės Skuminienės bei Algirdo Elenskio poezijos posmus, kurie suteikia fotografijoms ypatingą skambesį, atskleidžia filosofinę prasmę.

Į susitikimą su fotografu atėjusiems gimnazijos IV klasių mokiniams autorius pasakojo apie savo gyvenimą, linkėjo nebijoti svajoti ir ryžtingai siekti užsibrėžto tikslo. Parodos atidaryme dalyvavę gimnazijos dailės mokytojai Lina Paužuolienė ir Gintaras Grigas padėkojo už galimybę surengti šią parodą, palinkėjo autoriui kūrybinės sėkmės ir vylėsi, kad paroda sulauks lankytojų dėmesio.