Ketvirtadienis, 01 Spalis 2015 08:08

Gimnazijoje – du nauji klubai

Urtė JAKUBAUSKAITĖ, IVf klasė

Ieškodamas naujų būdų gimnazijos bendruomenei suburti, mokinių parlamentas nutarė, kad klubai – puiki galimybė atrasti bendraminčių bei kartu su jais tobulėti. Šiais mokslo metais gimnazijoje atsirado net du nauji klubai, kurių veikloje dalyvaujantys gimnazistai gali ne tik susipažinti su naujais žmonėmis, bet ir, kartu diskutuodami, ginčuose ieškodami tiesos, daug išmokti.

Viena iš naujienų – Juozo Balčikonio gimnazijos debatų klubas. Tiesa, toks mokykloje jau veikė prieš keletą metų, tad idėja nėra visiškai nauja. Šią veiklą atnaujinti sumanė du gimnazistai, debatais susidomėję birželį. Rugsėjo 18 dieną po pamokų sukvietę susirinkti bendraminčius, jie sulaukė daugiau nei 40 entuziastų. Apie debatus, jų prasmę ir teikiamą naudą pasakojo Kristijonas Pajėda, buvęs Panevėžio 5-osios gimnazijos mokinys, aktyvus pasaulinių debatų čempionatų dalyvis. Taigi, nuo šiol mokiniai kartą per savaitę pasibaigus pamokoms rinksis į užsiėmimus dalintis idėjomis, žiniomis, ginčytis, o vėliau tai, ką išmoko, parodys atstovaudami gimnazijai įvairiuose debatų turnyruose, vykstančiuose Panevėžyje ir kitose šalies vietose.

Visiškai kitokio pobūdžio iniciatyva – gimnazijos knygų klubas. Mėgstantys skaityti gimnazistai į klubo susirinkimus kvies ir mokytojus, ir svečius, ir gimnazijos alumnus. Susitikimus ir diskusijas apie pasirinktas knygas numatoma rengti kas mėnesį, artimiausias vyks spalio 21-ąją. Šio mėnesio knyga — Jurgos Ivanauskaitės romanas „Ragana ir lietus“. Svarbu paminėti, kad kiekvienas, perskaitęs šią knygą, gali dalyvauti klubo susitikime, dalytis savo nuomone apie kūrinį!

Tikime, kad pačių mokinių iniciatyva susikūrę klubai ilgai gyvuos ir burs entuziastus į aktyvią ir smalsią bendruomenę.