Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2015 05:18

Prometėjo klausimas – ir mums

Rugilė LUKOŠEVIČIŪTĖ, IVd klasė

Tikriausiai kiekvienas žino, kad Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai gabūs ne tik mokslams, bet ir menų srityse. Puikus pavyzdys yra gimnazijos bendruomenei parodytas dviejų teatro grupių ketvirtokų spektaklis, režisuotas teatro mokytojos Lilijos Svalbonienės. Abiturientai, suvaidinę Just.Marcinkevičiaus „Prometėją“, perteikė antikos laikų visuomenės gyvenimą ir kėlė nūdienos visuomenei aktualius klausimus: ar mes dar gyvuliai, ar mes jau žmonės? Abiturientai skatino žiūrovus ieškoti ryšio ir prasmės, ir tikslo.

Labiausiai nustebino pagrindiniai veikėjai – Prometėjas (IVf klasės mokinys Andrius Misiūnas) ir Dzeusas (IVe klasės mokinys Benjaminas Blaževičius). Žiūrovai stebėjosi, kaip galima taip puikiai išmokti tiek daug teksto.

Gaila, kad tai buvo paskutinis ketvirtokų pasirodymas gimnazijos aktų salės scenoje. Tikimės, kad įspūdžiai po Prometėjo teismo ilgai išliks tiek pačių aktorių, tiek žiūrovų atmintyje.

102_3645 - Copy