Trečiadienis, 22 Balandis 2015 20:17

Žiniomis dalinosi Edinburgo universiteto studentas

Dovilė GIRNIŪTĖ, IVg klasė

Iš kur atsirado gyvybės įvairovė? Šiuo klausimu diskutuojama daug metų. Vieni žmonės manė, kad įvairias gyvybės formas sukūrė Dievas, kiti iškėlė idėją, jog per visą istorijos laiką vienos rūšys masiškai išnykdavo, o vietoj jų apsigyvendavo naujos.  XIX a. viduryje anglų gamtininkas ir keliautojas Čarlzas Darvinas, sukūręs evoliucijos teoriją, sukėlė revoliuciją biologijos moksle.

Išsamiau apie šią teoriją pasakojo gimnazijoje viešėjęs buvęs gimnazistas Paulius Eidukas, dabar biologijos mokslus studijuojantis Edinburgo universitete, kuriame mokėsi ir Č.Darvinas. Netradicinėje biologijos pamokoje studentas nagrinėjo naujų rūšių susidarymo priežastis, pateikė natūralios atrankos pavyzdžių, informavo apie evoliucijos tyrinėjimų rezultatus. Paklaustas, kaip sekasi kitiems Edinburge besimokantiems lietuviams, Paulius sakė, jog adaptuotis nesunku, o žiniomis jie lenkia Vakarų šalių atstovus ir stengiasi pavyti azijiečius.

Baigiantis pamokai gimnazijos abiturientai pasidžiaugė, kad nepralaido progos įtvirtinti žinias, kurios bus reikalingos laikant valstybinį biologijos egzaminą.