Ketvirtadienis, 26 Kovas 2015 06:13

Abiturientų choras dainavo J.Balčikoniui

Ieva URBONAITĖ, IVb klasė

Sumanę originaliai paminėti Juozo Balčikonio 130-ąsias gimimo metines, mes, gimnazijos abiturientai, nusprendėme susiburti į chorą ir lietuviškomis dainomis vainikuoti tradicinės Kalbos savaitės renginius. Turėjome tikslą sustiprinti gimnazijos bendruomenę ir pagerbti lietuvių kalbą. Ir aktyviausi, ir rečiau gimnazijos renginiuose dalyvaujantys dvyliktokai suprato, jog tai viena paskutiniųjų galimybių nuveikti gimnazijoje kažką gražaus, gero ir įsimintino, todėl prisijungė prie besiburiančio choro.

Tokio abiturientų choro idėja kilo Lukui Stakėlai (IVe). Jo paraginti, pamiršę artėjančius egzaminus bei įskaitas, kone kasdien rinkomės aktų salėje ir repetavome dainas, derinomės vieni prie kitų. Pasirinkome 5 įvairių žanrų dainas, atspindinčias skirtingus Lietuvos istorijos laikotarpius: nuo archajiškiausios sutartinės iki Sąjūdžio laikus primenančios grupės „Rondo“ dainos apie Lietuvą. Dvi savaites gyvenome su šiomis melodijomis ir niūniavome jas nuo ryto iki vakaro. Žinoma, sekmadienį 10 valandą ryto vykti į gimnaziją ar kiekvieną ilgąją pertrauką pamiršti valgyklą nebuvo lengva.

Nors ir nesulaukėme didelio būrio žiūrovų, buvo labai gera matyti nuoširdžias mokytojų ir mokinių šypsenas bei girdėti juos dainuojančius kartu. Viso choro vardu dėkojame Lukui ir jo pagalbininkei Aleksandrai Kubiliūtei (IVb), nes kantrybės dirbant su mumis tikrai prireikė. Tikimės, kad kitų kartų abiturientai tęs tradicijas, vertins lietuvių kalbą, nepamirš Juozo Balčikonio nuopelnų bei minės jo gimimo metines.