Sekmadienis, 15 Kovas 2015 16:03

Originali sutartinė skamba Lietuvai

Greta ADLYTĖ, IVe klasė

Abituriento Luko Stakėlos (IVe) idėją, kad būtina puoselėti didelę Lietuvos vertybę – į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktas sutartines, - palaikė daugybė žmonių visoje šalyje ir užsienyje.

Lukas kartu su iniciatyvine grupe „Amžinoji ugnis“ (gimnazijos ketvirtokai Laurynas Jatužis, Karolis Daugerdas, Martyna Dulevičiūtė, Greta Adlytė) sukūrė filmuką, kuriame  įvairių Lietuvos miestų gyventojai ir užsienio šalyse gyvenantys lietuviai dainuoja sutartinę „Dijūta kalnali“. Siekdami populiarinti etninę kultūrą, skatinti Lietuvos Respublikos piliečių patriotiškumą, tautinį sąmoningumą, garsinti savo šalies vardą, abiturientai savo darbą skyrė svarbiausioms valstybės šventėms – Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai.

Kad originali idėja būtų įgyvendinta, teko nuveikti nemažą darbą. Apie Luko iniciatyvą buvo skelbiama mokyklose, miesto viešosiose erdvėse, dienraščiuose, socialiniuose tinkluose. Abiturientai sukūrė logotipą, skleidė informaciją, kvietė prisijungti moksleivius, alumnus, politikus, ieškojo rėmėjų ir prizų aktyviausioms mokykloms. Akcijos dalyviai turėjo nufilmuoti, kaip dainuoja sutartinę, ir vaizdo įrašą atsiųsti Lukui. Iš viso buvo gauti 192 vaizdo įrašai, iš jų ir buvo sumontuotas filmas.

Džiugu, kad dideliame sutartinę dainuojančiame chore skamba ir mūsų gimnazistų bei alumnų balsai.