Antradienis, 17 Vasaris 2015 18:30

Valstybės atkūrimo dieną pasitikome dainuodami

Vasario 13 dieną Juozo Miltinio teatre įvyko 19-asis tarptautinis Dainų festivalis. Taip mūsų gimnazija kasmet švenčia Valstybės atkūrimo dieną. O šiemet šį renginį skyrėme ir pirmosios lietuviškos gimnazijos (dabartinės JBG) Lietuvoje šimtmečiui.

Dainų festivalis tradiciškai prasidėjo Atminimo pamoka su Tautiška giesme, gimnazijos ansamblio dainomis, orkestro melodijomis, „Siaustinio“ šokiais, dramos studijos kompozicija. Ypač sužavėjo Rygos 1-osios gimnazijos choras, atvykęs pasveikinti mūsų bendruomenę ir Panevėžį.

Festivalyje sulaukėme svečių iš Kupiškio, Molėtų, Vilniaus, Vecumnieki (Latvija), Velžio (Panevėžio raj.) bei mūsų miesto gimnazijų. Jaunieji dainininkai ir muzikantai džiugino išradingumu, originalumu, gyvai atliekamais patriotiniais kūriniais. Mūsų gimnazijai atstovavo trys merginų duetai – Aleksandra Kubiliūtė ir Justina Šimonytė, originaliai pateikusios dainuojamąją poeziją, Izabelė Karsokaitė ir Uršulė Vilytė, atlikusios lietuvių liaudies dainą, bei Gabija Simonavičiūtė ir Solveiga Šviežikaitė, jautriai dainavusios „Viešpaties leliją“.

Džiaugiamės kūrybingu ir patriotišku jaunimu, entuziastingais pedagogais, dosniais rėmėjais. Be galo gera, kai švyti šypsenos, mojuoja susikibusios rankos, girdisi pakiliai skambantys žodžiai „Mūsų dienos kaip šventė“... Tiek daug širdies ir darbo įdėjus į šį renginį, belieka laukti jubiliejinio, 20-ojo, Dainų festivalio ir didžiuotis, jog gimnazistai myli Lietuvą, skiria jai gražiausius širdies ir proto kūrinius.

Dainu_Festivalis - 08
Dainu_Festivalis - 09