Sekmadienis, 25 Sausis 2015 15:25

Naujasis prezidentas tiki: galime dar daugiau

Austėja SKUDAITĖ, IIIa klasė

Gimnazijos mokinių parlamentas (GMP) išrinko naują prezidentą. Rinkimuose įveikęs du konkurentus, juo tapo IIc klasės gimnazistas Augustas Alekna. Sveikiname naująjį mokinių lyderį ir siūlome skaitytojams trumpą interviu.

-Augustai, kodėl norėjai tapti GMP prezidentu?

-Norėjau tapti prezidentu, nes, kaip ir sakiau savo kalboje, jau pretenduodamas į parlamentą žinojau, kad man neužteks būti tik parlamento nariu, norėsiu ir kažko daugiau. Rinkimuose dalyvavau ne dėl garbės, bet dėl to, kad būdamas parlamente noriu dar labiau prisidėti prie bendros veiklos, kad sutelkę visų jėgas dar labiau pasitarnautume savo gimnazijai.

-Ar manai, kad per savo prezidentavimo metus nuveiksi ką nors super ypatingo?

-Nemanau, kad nuveiksiu ką nors super ypatingo, nuversiu kalnus ar pakeisiu iš pagrindų, nes, mano manymu, svarbiau yra tęsti pradėtus darbus ir juos užbaigti, o ne imtis perversmų ar reformų.

-Bet vis dėlto ar sieksi ko nors naujo?

-Kaip ir sakiau, manau, jog svarbiausia puoselėti tradicijas, tačiau kai padarysime ką nors tobulai – galėsime siekti ir naujovių.

-Kuo manai esantis pranašesnis už kitus kandidatus, ar nesijauti per jaunas būti prezidentu, nes paprastai į šias pareigas renkami trečiokai?

-Nesijaučiu pranašesnis, jaučiuosi lygus su visais. Nors abu konkurentai už mane vyresni metais, turi daugiau patirties, tačiau savo amžių kaip tik laikau privalumu. Iš tiesų galvojau, ar neužimu vyresnių, labiau patyrusių vietos. Bet dabar manau, kad tas skirtumas nėra toks jau didelis. Jeigu man kaip jaunesniam ir trūksta kokių nors savybių, per trumpą laiką stengsiuosi jas išsiugdyti, pavyzdžiui, didesnį atsakingumo jausmą, pareigingumą ir susikaupimą. Manau, kad prezidento pareigos labai greitai visus trūkumus pavers privalumais.

-Ką norėtum svarbaus pasakyti visai savo gimnazijos bendruomenei?

-Norėčiau pasakyti, jog esame tokia bendruomenė, kuri jau veikia daug, bet gali nuveikti dar daugiau. Reikia nepamiršti, kad visi esame savaip, skirtingai veiklūs, galintys save vis kitaip išreikšti. Kaip parlamento atstovas noriu pasakyti, jog stengsimės, kad tuos kiekvieno skirtingus bruožus ir galimybes padėsime atrasti, kas dar to neatrado.