Antradienis, 25 Lapkritis 2014 18:08

Susipažinkite – parlamento naujokai

Luka SMALINSKAITĖ, IVe klasė

Tam, kad sužinotume, kas sės į šlovingus parlamentarų sostus, o gal veikiau... – kas temps sunkų renginių ir įvairių susitikimų organizavimo jungą, prireikė net dviejų balsavimo turų. Po įtemptos ir labai apylygės kovos gimnazijos mokinių parlamentą (toliau – GMP) papildė šie keturi šaunuoliai: Danielius Jukna (1b), Rasa Butkevičiūtė (1b), Akvilė Šiaučiūnaitė (1b) ir Rūta Šliažkaitė (2f). Ištaikę laisvą minutėlę parlamentarai juos iškamantinėjo, kad Jūs, mielieji bendruomenės nariai, geriau suprastumėte, kas atstovauja Jūsų interesams.

Kokie yra pagrindiniai tikslai, kurių stengsiesi siekti, būdamas į GMP?

Danielius Jukna: Noriu duoti ką nors naudingo visai JBG bendruomenei, palikti mokyklos istorijoje savo įspaudą.

Rasa Butkevičiūtė: Mano pagrindinis tikslas – sukurti gerą atmosferą visai mokyklos bendruomenei. Noriu, kad mokykloje vyktų geresnis mokytojų ir mokinių bendradarbiavimas ne tik pamokose, bet ir užklasinėje veikloje. Taip pat noriu kuo geriau pristatyti mūsų gimnaziją visam miestui, kad kuo daugiau jaunų panevėžiečių susidomėtų bei užsidegtų noru mokytis JBG.

Akvilė Šiaučiūnaitė: Stengsiuosi, kad išliktų maloni gimnazijos atmosfera, noriu puoselėjamas tradicijas suderinti su naujomis idėjomis bei savo darbą atlikti taip, kad gimnazijoje būtų kuo daugiau besišypsančių žmonių!

Rūta Šliažkaitė: Sieksiu visapusiškai įsilieti į gimnazijos veiklą, pasisemti patirties, susipažinti ir pabendrauti su visais GMP nariais, nes, mano nuomone, jie visi yra labai įdomūs ir motyvuoti žmonės.

Kokią pamoką laikai svarbiausia gyvenime?

Danielius: Manau, kad visos pamokos yra labai svarbios. Bet man, nors dar neapsisprendžiau, ką veiksiu po mokyklos, labai svarbu užsienio kalbos. Nesvarbu, ką studijuočiau, jos man atvertų daugiau kelių ir mokymosi šaltinių.

Rasa: Turbūt labiausiai vertinu klaidas, tiksliau, mokymąsi iš jų. Nes klysta visi, bet ne visi sugeba pasitaisyti.

Akvilė: Manau, kad pats gyvenimas yra viena didelė pamoka, kuri vis dar tęsiasi, todėl į šį klausimą atsakyti tikrai dar negaliu.

Rūta: Svarbiausia pamoka yra ta, po kurios mes suvokiame, ką padarėme ne taip, po kurios atsiranda noras padarytą klaidą ištaisyti.

Kokiomis trimis savybėmis turi pasižymėti GMP narys?

Danielius: Bendruomeniškumu, drąsa, aktyvumu.

Rasa: Trys savybės GMP nariui yra labai mažai, nes jas gali turėti daugelis, bet svarbiausios turbūt yra sąžiningumas, kūrybingumas ir bendradarbiavimas.

Akvilė: Mano nuomone, GMP narys turi būti atsakingas, kūrybingas ir drąsiai priimantis naujus iššūkius.

Rūta: Atsakingumu, noru veikti ir originalumu.

Kokias didžiausias problemas matai gimnazijoje?

Rasa: Didžiausia problema, kad labai mažai tarpusavyje bendrauja klasės. Galbūt reikia organizuoti daugiau renginių, kuriuose susipažintų paralelinių klasių mokiniai. Prieštarauju nuomonei, kad mokykla yra tik mokymosi įstaiga, ir manau, jog čia trūksta linksmesnių renginių, todėl reikėtų kartą ar du per metus rengti diskotekas. Per tris mėnesius sunku pastebėti trūkumus, bet stengsiuosi išspręsti visas problemas.

Kokie stereotipai tave labiausiai erzina?

Rasa: Labiausiai erzina mokytojų nuomonė, kad geriau besimokantiems gimnazistams reikia skirti daugiau dėmesio, o prasčiau besimokantieji jau „nebesužibės”. Nepatinka mokytojų įsitikinimas, kad būtent jų pamoka yra svarbiausia ir reikia išmokti viską, nors gyvenime tokių dalykų daugiau nė karto nebegirdėsime. Taip pat erzina požiūris, jog JBG yra rimta gimnazija, tik mokslui skirta vieta ir joje nereikia linksmų renginių. Manau, kad mokykla yra ne vien mokomųjų dalykų, bet ir gyvenimo pamokų vieta, kur ugdome vertybes ir savo gerąsias savybes, bendraujame bei mokomės gyventi savarankiškai.

Akvilė: Labiausiai erzina Panevėžyje vyraujantys stereotipai apie Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivius neva jie nori ir sugeba tik graužti knygas. Atėjusi į šią gimnaziją supratau, kad tai visiškai neatitinka tiesos ir kad čia pilna daug veiklių žmonių (taip taip, ne tik skaitančių vadovėlius) bei šaunių renginių!

Išvardink tris esmės žmones.

Akvilė: Esmės žmonėmis įžymybių laikyti nenoriu – juk nežinau jų gyvenimo smulkmenų. Tačiau tokiais žmonėmis drąsiai galiu pavadinti artimuosius: mamą, tėtį ir vyresnę seserį, kuri man yra tikras pavyzdys.

Rūta: Negaliu įvardinti nė vieno esmės žmogaus, nes, kad galėtum konkretų žmogų laikyti esmės žmogumi, turi jį pažinti, o ne vien tik žinoti kelis jo nuveiktus darbus. Dar nepažinau tokio žmogaus, kurį pavadinčiau esmės žmogumi.

Iš ko paimtum interviu, jei galėtum?

Danielius: Iš visų iškilių, daug pasiekusių žmonių, kurie baigė JBG.

Įspūdingiausia vieta, kurioje esi buvęs.

Danielius: Panevėžys, Lietuva.

Kokia daina ar garsas galėtų būti tavo gyvenimo garso takelis („soundtrack“)?

Danielius: Foster The People – Pumped up kicks.

Rasa: Friendly Fires - Paris (Aeroplane remix) ft. Au Revoir Simone.

Kokių supergalių norėtum turėti?

Danielius: Daug norėčiau supergalių turėti, bet apsistoju ties dviem – supermeno ir gero mokymosi gimnazijoje galiomis J

Koks žmogus/dalykas/reiškinys/įvykis padarė didžiausią įtaką, kad taptum tuo, kas esi?

Akvilė: Kiekviena išgyventa akimirka ir kiekvienas pažintas žmogus mane kažko išmokė, privertė tobulėti ir tapti tuo, kuo esu šiandien. Ko nors konkretaus išskirti negaliu.

Ką laikai geriausiu žmonijos išradimu?

Rūta: Elektros lemputę, nes žmogus sukurdamas elektros lemputę „prisijaukino” elektrą, kuri yra labai svarbi šiuolaikiniame žmogaus gyvenime.

Koks yra tavo penkmečio planas?

Rūta: Konkretaus plano neturiu. Baigusi mokyklą ketinu studijuoti, nors nesu apsisprendusi nei kur, nei ką.